پدال/ بنتلی بریتانیا از خودروی سفارشی کانتیننتال GT آژور با تجهیزات خاص و سطح بالا رونمایی کرد. جدیدترین محصول بنتلی برای ادای احترام به مدل کلاسیک R تایپ ۱۹۵۳ تولید شده است.

سال ۲۰۲۲ بود که بنتلی نام آژور را به عنوان پکیجی جدید با تمرکز روی راحتی سرنشینان و ویژگی‌های لوکس و سطح بالا احیا کرد. هم‌اکنون بریتانیایی‌ها نمونه‌ای سفارشی از کانتیننتال GT با تجهیزات منحصربه‌فردش را معرفی کرده‌اند. خودروی موردبحث همان‌گونه که ذکر شد ادای احترامی به R تایپ ۱۹۵۳ در کلکسیون میراث بنتلی خواهد بود.

بنتلی R تایپ کانتیننتال در دسامبر ۱۹۵۳ به دکتر رولند گونین در سوئیس تحویل داده شد. او خودروی مدنظر خود را با بدنه‌ای به رنگ ایووری و کابینی قرمز رنگ سفارش داده بود. خودروساز موردبحث آن خودرو را در سال ۲۰۰۱ خریداری کرد تا با انجام فرایند احیا و بازسازی دقیقاً مشابه نمونه‌ای باشد که کارخانه را ترک کرده بود. بنتلی کانتیننتال GT آژور تک ساخت نیز از رنگ مشابه سفید اولد انگلیش سود می‌برد. تریم کروم روشن در بخش‌هایی همچون جلوپنجره بکار رفته و رینگ‌های ۲۲ اینچی با طرح مشکی و پولیش خورده تکمیل کننده ظاهر خودرو هستند.

کابین کانتیننتال GT آژور نیز از چرم قهوه‌ای برخوردار بوده درحالی‌که در کابین R تایپ ۱۹۵۳ صندلی‌های قرمز رنگ دیده می‌شوند. هر دو خودرو دارای تریم چوب در داشبورد نیز هستند اما بنتلی در محصول مدرن خود از طرح جدیدتری استفاده کرده است. باید گفت پکیج آژور بنتلی تجهیزات زیادی را شامل می‌شود. برای مثال صندلی‌های جلوی بنتلی کانتیننتال GT آژور از ماساژور با ۶ تنظیمات برنامه‌ریزی مختلف استفاده می‌کند. خودروی یاد شده همچنین به سیستم سواری دینامیک با آنتی رول بارهای فعال مجهز شده تا در هنگام عبور از پیچ‌ها بدنه تخت باقی بماند. کروز کنترل تطبیقی، دستیار حفظ خودرو بین خطوط، دستیار ترافیک و دوربین‌های مادون‌قرمز برای تشخیص عابران، دوچرخه‌سواران و… نیز جزو دیگر تجهیزات خواهند بود. به این لیست می‌توان هدآپ دیسپلی را نیز اضافه کرد. بنتلی کانتیننتال GT آژور تک ساخت بخشی از کلکسیون خاص برند در بریتانیا خواهد بود.

بد نیست بدانید R تایپ کانتیننتال در سال ۱۹۵۲ معرفی شد. در بطن خودروی کلاسیک بنتلی پیشرانه ۶ سیلندر ۴.۶ لیتری با قدرت ۱۵۳ اسب بخار قرار گرفته بود. یک نمونه پیش‌تولیدی این خودرو توانست در پیستی نزدیک پاریس به سرعت متوسط ۱۹۱.۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که آن را به یکی از سریع‌ترین خودروهای چهار درب تولیدی جهان تبدیل کرده بود. بنتلی تا پایان سال ۱۹۵۵ تعداد ۲۰۸ دستگاه R تایپ را تولید نمود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar