چرخان/ دایون را می‌شناسید؛ برندی که حدود یکسال است محصولات سواری و اصطلاحا سبک خود را توسط دو شرکت مکث موتور و ایلیا موتور در بازار ایران عرضه می‌کند.

همانطور که مستحضرید، دو خودرو مکث کلوت (دایون V5) و دایون Y5 که هرکدام در تیپ‌های مختلفی توسط مکث موتور و ایلیا موتور عرضه می‌شوند، متاسفانه به دلیل وضعیت بازاریابی و… ضعیف، نتوانسته‌اند تا موفقیت چشم‌گیری را برای برند دایون در ایران رقم بزنند. حال با این شرایط، دایون نمونه‌های اولیه محصول دیگر خود را به کشورمان ارسال کرده است.

براساس اطلاعات بدست آمده، طی روزهای اخیر، نمونه‌هایی از خودرو برقی دایون E70 که در بازارهای مختلف به اسم‌های متعددی همچون یوهو، ES3 و… شناخته می‌شود، وارد ایران شده است. اینگونه که گفته می‌شود، دایون E70 در سه تیپ وارد کشور شده و مورد تست قرار گرفته است.

مشخصات DAYUN ES3
همانطور که گفته شد، نمونه‌های اولیه این مینی کراس اوور برقی که در بازار چین با نام یوهو عرضه می‌شود، وارد کشور شده است. اسم Yuehu از دو بخش yue و hu تشکیل شده که درنهایت به معنی ببر خوشحال است.

موتور این خودروی برقی می‌تواند تا 35 کیلو وات یا 47 اسب بخار، قدرت و 105 نیوتن متر، گشتاور را تولید کند. نیرو این موتور از باتری‌های 30/66 کیلووات تامین شده و با هر بار شارژ، خودرو تا 330 کیلومتر مسافت را می تواند طی کند. نهایت سرعت یوهو به 100 کیلومتر در ساعت می رسد.

سیستم شارژ این خودرو از شارژرهای سریع هم پشتیبانی می‌کند که می‌توانند در کمتر از 50 دقیقه، باتری‌های آن را از 20 تا 80 درصد شارژ کند. در رابطه با شارژرهای معمولی، عدد مذکور به 8 ساعت افزایش پیدا خواهد کرد.

این خودرو دارای ابعادی به طول، عرض و ارتفاعی برابر با 3695، 1685و 1598 میلی‌متر بوده و فاصله محوری آن نیز 2410 میلی‌متر است.

پس یوهو یک خودروی کوچک محسوب می‌شود!

از امکانات رفاهی دایون یوهو می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

مانیتور لمسی همراه با دوربین عقب
کلاستر نیمه دیجیتالی
چراغ های روز
چراغ‌ها با فناوری LED
ترمزهای ABS، EBD و BA
سامانه کنترل پایداری
دسته دنده ماوسی
فرمان دی کات
سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای
تریم چرمی صندلی‌ها
بالابرهای برقی شیشه‌های
و…

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar