پدال/ آلفارومئو جیولیا و به ویژه نسخه QV آن یکی از بهترین محصولات چند سال اخیر ایتالیایی‌هاست که پیشرانه ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری توئین توربوی آن قدرت ۵۰۳ اسب بخار را تولید کرده و سبب ثبت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۳.۹ ثانیه‌ای می‌شود. اخیراً سدان جذاب آلفارومئو راهی اتوبان‌ها شده است.

بی‌شک جیولیا با آن ظاهر هیجان‌انگیز خود نظرات را به خود جلب می‌کند. البته توانایی‌های آلفارومئو جیولیا فقط به ظاهر جذابش خلاصه نشده و نسخه QV یا کوادروفولیو آن از قدرت زیادی برای شکست دادن رقبا سود می‌برد و اخیراً نیز کانال یوتیوب AutoTopNL با این خودرو به دل جاده‌ها زده تا توانایی‌هایش را اثبات کند. جیولیا QV یک سدان اسپرت و تمام‌عیار بوده و پیشرانه ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری توئین توربوی آن می‌تواند ۵۰۳ اسب بخار قدرت تولید کند. سدان جذاب آلفارومئو در عرض ۳.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. نیروگاه آهنین یاد شده همچنین گشتاور ۶۰۰ نیوتون متری خود را از طریق گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب می‌فرستد.

اما شاید مهم‌ترین بحث درباره ویدئوی منتشر شده به حداکثر سرعت خودرو مربوط باشد. آلفارومئو جیولیا QV طبق گفته سازنده حداکثر سرعت ۳۰۷ کیلومتر در ساعت دارد اما راننده خودرو در ویدئوی موردبحث نتوانسته به سرعت یاد شده دست پیدا کند. در واقع بالاترین سرعتی که ثبت شده ۲۷۸ کیلومتر در ساعت است که اگر با رقم رسمی اعلامی فاصله دارد اما هنوز هم سرعت بالایی به شمار می‌رود. جدای از طرح رنگ روی بدنه و سیستم اگزوز آکراپوویچ، خودروی موردبحث تغییری نداشته ولی همان صدای تولیدی نیز به ویژه در زمان استارت پیشرانه بر ضربان قلب می‌افزاید.

جیولیا QV ثابت می‌کند قدرت و سرعت کافی برای رقابت با سایر خودروهای اسپرت و لوکس بازار را دارد. سدان آلفارومئو با رقبایی همچون بی ام و M3 و مرسدس-ای ام جی C63S سرشاخ شده است؛ اما باید دانست آینده جیولیا مشخص نیست زیرا برند موردبحث برنامه‌های خاصی برای نسل بعدی آن را اعلام نکرده ولی مدیر محصول و تولید آلفارومئو می‌گوید نسل بعدی محصولات شرکت به احتمال زیاد با قوای محرکه تمام برقی و در اواخر دهه جاری میلادی عرضه خواهند شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar