عصر ایران/ در رابطه با طراحی، یک کراس اوور پر از زوایا و خطوط تیز پیش روی بیننده قرار دارد که طراحان نیسان به زیبایی آن ها را هدایت و به یکدیگر متصل کرده اند. سقف شیب کاملا تخم مرغی دارد و در مجموع می توان گفت که آریا یک خودروی ساده و زیبا است. 

 آریا یکی از مهمترین محصولات نیسان است که در تریم های مختلفی روانه بازار جهانی می شود. شاید جذاب ترین مدل نیسان آریا، تریم 56 هزار دلاری Evolvo+ e-4ORCE باشد. این خودرو از دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی 3899 اسب بخار و گشتاور 599 نیوتن متر استفاده می کند.

نیسان آریا طی 4.8 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. سیستم تمام چرخ الکتریکی با توجه به جانمایی موتورها روی هر محور در وضعیت فعال قرار دارد. بیشینه سرعت نیز برابر با 200 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

این آمار برای کراس اووری که 2222 کیلوگرم وزن دارد کاملا مناسب به نظر می رسد.


 
 
 

انرژی مورد نیاز پیشرانه از باتری 91 کیلووات ساعت لیتیم-یون تامین می شود که برد حرکتی 438 کیلومتر را در اختیار نیسان آریا قرار می دهد. خودرو با شارژر استاندارد 7.2 کیلوواتی عرضه می شود که برای تکمیل ظرفیت باتری به 14 ساعت زمان نیاز است اما با استفاده از شارژر سریع 130 کیلووات دی سی، فقط به 40 دقیقه زمان نیاز است تا ظرفیت باتری از 10 به 80 درصد آن برسد.

در رابطه با طراحی، یک کراس اوور پر از زوایا و خطوط تیز پیش روی بیننده قرار دارد که طراحان نیسان به زیبایی آن ها را هدایت و به یکدیگر متصل کرده اند. سقف شیب کاملا تخم مرغی دارد و در مجموع می توان گفت که آریا یک خودروی ساده و زیبا است.

Nissan Ariya Evolvo+ e-4ORCE
کابین بسیار باکیفیت و در عین حال ساده طراحی شده به نوعی که این سادگی برای سرنشین جذاب به نظر می رسد. ترکیبی از پارچه و تریم چوب حس محصولی لوکس را انتقال می دهد.

نمایشگرهای دیجیتال 12.3 اینچی اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی در این محیط مینیمال، داخل قابی یکپارچه قرار دارند. سیستم صوتی حرفه ای، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، نورپردازی هوشمند، پشتیبانی از فرمان های صوتی، نمایشگر هداپ، شارژر بی سیم و... بخشی از امکانات کابین هستند.

در بحث ایمنی نیز نیسان آریا یک مجموعه کامل و قابل اعتماد محسوب می شود زیرا به فناوری هایی مانند: کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، سنسورهای هشدار با قابلیت تشخیص عابر پیاده، نمایش نقاط کور دید راننده و... اشاره کرد.

همچنین آریا مجهز به سیستم کمک‌راننده ProPilot 2.0 است که می‌تواند کنترل خودرو در بزرگراه‌ها را بر عهده بگیرد ولی برای تغییر مسیر یا زمان‌بندی گذشتن از خودروها، همچنان نیازمند توجه راننده خواهد بود.


 
 
 
 
 
 

 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar