پدال/ آکورا اینتگرا تایپ S در اواسط فروردین‌ماه با پیشرانهٔ ۲ لیتری سیویک تایپ R و ۳۲۰ اسب بخار قدرت رسماً رونمایی خواهد شود.
برند لوکس هوندا ماه آینده در چهل و هشتمین گرند پری سالانهٔ آکورا در کالیفرنیا رسماً از اینتگرا تایپ S رونمایی خواهد کرد و از تابستان آن را به بازار خواهد فرستاد. این خودرو به همان پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ سیویک تایپ R مجهز می‌شود که ۳۲۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. برای انتقال نیروی این موتور هم صرفاً یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی ارائه می‌شود. به گفتهٔ آکورا، این ماشین بهترین نسبت قدرت به وزن را در کلاس خود خواهد داشت.

اینتگرا تایپ S قدرت بسیار بیشتری نسبت به نسخهٔ معمولی کنونی دارد که از یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری توربو با ۲۰۰ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. همچنین قدرت این خودرو از سیویک تایپ R هم ۵ اسب بخار بیشتر است. این در حالی است که اینتگرا تایپ S علاوه بر موتور، قطعات دیگری مثل سیستم تعلیق جلو و عقب خود را هم از سیویک قرض گرفته است. بااین‌حال، برخلاف تایپ R، ارتقاءهای ظاهری تایپ S آکورا ظریف‌تر است. در نمونه‌های استتار شدهٔ این ماشین می‌توان اسپویلر بزرگ‌تری در عقب، سپر جلوی متفاوت و دیفیوزر برجسته‌تر عقب را دید درحالی‌که در داخل هم باید شاهد ویژگی‌های خاص تایپ S باشیم.

فعلاً از قیمت اینتگرا تایپ S خبر نداریم اما قیمت نسخهٔ معمولی این ماشین در مجهزترین نسخه به بیش از ۴۶ هزار دلار می‌رسد درحالی‌که قیمت سیویک تایپ R از ۴۴ هزار دلار شروع می‌شود؛ بنابراین، انتظار می‌رود قیمت سدان اسپرت آکورا از حدود ۴۵ هزار دلار آغاز شود. اینتگرا تایپ S سومین مدل پرفورمنس در سبد محصولات آکورا خواهد بود که به MDX تایپ S و TLX تایپ S اضافه می‌شود. در ۱۶ آوریل برابر با ۲۷ فروردین رسماً اینتگرا تایپ S رونمایی خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar