خودرو بانک/ تصاویری از طریق مخاطبان به دست ما رسیده است که خودروی اطلس با پلاک گذر موقت در حال تست در خیابان‌های تهران نشان می‌دهد.

مشخصات فنی سایپا اطلس
اطلس سایپا جدیدترین خودروی خانواده سایپا است که بر پایه پلتفرم X200 ساخته شده و با ایجاد تغییرات قابل توجه در ظاهر داخلی و بیرونی، همچنین اضافه کردن امکانات و تجهیزات بیشتر، سعی در کسب رضایت حداکثری مشتریان و به‌خصوص جوانان و بانوان دارد.

این خودرو از یک پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندر 8 سوپاپ با کد M15 استفاده می‌کند که توان 90 اسب بخار در 5250 دور در دقیقه و گشتاور 137 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه تولید می‌کند. بر اساس تیپ، این خودرو از گیربکس 5 سرعته دستی و گیربکس CVT بهره می‌برد.

امکانات سایپا اطلس

طراحی تریم داخلی دو رنگ به همراه مولتی‌مدیا ایستاده، سانروف در خانواده تیپ ۲، صندلی با استحکام بالا، موتور با قدرت بیشتر نسبت به نسخه‌های قبلی، روشن شدن خودکار چراغ‌ها نسبت به نور محیط (Auto Light) و ترمز کنترل پایداری ESC از مزایای اطلس سایپا محسوب می‌شوند.

سایپا قصد دارد تا اطلس را در دو تیپ و چهار نسخه S، L، G و E عرضه کند. تفاوت تیپ‌ها در امکانات رفاهی و ایمنی آن‌ها قرار دارد و مهم‌ترین وجه تمایز ظاهری آن‌ها در متفاوت یا همرنگ بودن رنگ سقف با بدنه و ملحقات رنگی است. تیپ‌های S و G به گیربکس 5 سرعته دستی مجهز شده‌اند و تیپ‌های L و E به گیربکس CVT مجهز هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar