چرخان/ با انتشار لیست مأخذ محاسبه مالیات نقل و انتقالات انواع خودروهای سبک و سنگین ویژه سال 1402 توسط سازمان امور مالیاتی، شاهد اعلام قیمت پایه برخی خودروها هستیم.

در این لیست، نام یک خودرو جدید دیده می‌شود که تاکنون فروش آن توسط شرکت عرضه کننده یعنی زامیاد، انجام نشده است. پیکاپ زامیاد زاگرس که چندی پیش نوید حضور آن را داده بودیم، اکنون قیمت پایه آن توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام شده است.

همانطور که از تصویر فوق معلوم است، عدد ماخذ اعلام شده برای پیکاپ دو کابین زاگرس دنده‌ای، 745 میلیون و 500 هزار تومان است. این رقم را زمانی که با عدد 13 درصد (هزینه‌های شماره‌گذاری، هزینه‌های مالیات و عوارض شماره‌گذاری، هزینه‌های هوشمندسازی کارت خودرو و…) جمع کنیم، به نوعی به قیمت نهایی خواهیم رسید.

با احتساب 13 درصد مذکور، به مبلغ 842 میلیون و 415 هزار تومان می‌رسیم که قیمت نهایی خودرو است. البته که عدد ماخذ اعلام شده، مربوط به سال 1401 بوده و این احتمال وجود دارد که قیمت پیکاپ زامیاد زاگرس، افزایش یابد.

مشخصات زامیاد زاگرس
زامیاد زاگرس در نسخه بنزینی مجهز به موتور 2.4 لیتری 4G69-S4N تنفس طبیعیست که قبلا این پیشرانه در خودروهایی چون آمیکو آسنا دنده‌ای، بهمن کاپرا2، فوتون تانلند و… نصب شده است. این پیشرانه با اتصال به گیربکس 5 سرعته دستی، توانایی تولید حداکثر 131 اسب بخار، قدرت و 200 نیوتن متر، گشتاور را دارد.

طبق انتظار، این پیکاپ دو دیفرانسیل بوده و سه حالت برای انتقال نیرو به سمت چرخ‌ها در نظر گرفته‌شده که شامل وضعیت 2H (دیفرانسیل عقب سبک)، 4H (دو دیفرانسیل سبک) و 4L (دو دیفرانسیل سنگین) می‌شود.

اما به طور کلی از آپشن‌های این پیکاپ می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
قفل دیفرانسیل الکتریکی محور عقب
سنسورهای هشدار دهنده میزان باد تایرها
تهویه مطبوع نیمه الکتریکی
روکش چرمی صندلی‌ها
دو کیسه هوای ایمنی
تریم چرمی صندلی‌ها و فرمان
حالت‌های دیفرانسیل 4L، 4H و 2H
سنسورهای هشدار دهنده موانع در قسمت عقب خودرو
مولتی مدیا لمسی 9 اینچی همراه با دوربین دید عقب
رینگ‌های آلومینیومی
شیشه بالابرهای برقی درب‌ها
باز و بسته شدن آینه‌های جانبی به صورت برقی همراه با گرمکن و چراغ‌های راهنما
تنظیم برقی زوایای آینه‌های جانبی
و…

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar