دیجیاتو/ بی وای دی قصد دارد خودروهای آفرودمحور خود را با یک برند جدید وارد بازار کند. این برند که فعلأ نام آن مشخص نیست، با اسم رمز F-Brand شناخته می‌شود. اولین محصول این برند، یک شاسی‌بلند با بدنه جعبه‌ای شکل است که به‌زودی رونمایی خواهد شد. این خودرو با پیشرانه تمام الکتریکی و هیبریدی شارژی و در محدوده قیمت 400 الی 600 هزار یوان به‌فروش خواهد رسید؛ ارقامی که معادل تقریباً 58 و 87 هزار دلار می‌شوند.

براساس گزارش‌های اولیه، قوی‌ترین نسخه این شاسی‌بلند مکعبی‌ قدرتی در حدود 680 اسب بخار خواهد داشت. نسخه هیبریدی شارژی آن هم خواهد توانست با باک و باتری پر، تا 1200 کیلومتر مسافت را طی کند. این رقم براساس استاندارد چینی CLTC محاسبه شده است.

تأسیس دو برند جدید توسط بی وای دی
بی وای دی نوامبر گذشته بود که اعلام کرد دو زیربرند جدید تاسیس می‌کند. یکی از این برندها، یانگ وانگ (YangWang) است که روی محصولات لوکس و رده‌بالا تمرکز می‌کند. اولین محصول این برند لوکس ژانویه گذشته در قالب یک شاسی‌بلند جذاب با قیمتی معادل 110 هزار دلار رونمایی شد. بی وای دی برند دوم را که حامل اسم رمز F-Brand است، با واژه‌هایی مثل حرفه‌ای و شخصی‌ساز توصیف می‌کند. از نظر جایگاه، این برند در رده‌ای بین دنزا و یانگ وانگ قرار خواهد گرفت.

اولین محصول تحت برند F کوچک‌تر از شاسی‌بلند یانگ وانگ U8 است. تصاویر منتشرشده از این خودرو رسمی هستند، اما قسمت‌های مختلف آن با کاورهای استتاری پوشانده شده‌اند. این خودرو احتمالأ طولی برابر با 5 متر خواهد داشت و فاصله محوری آن در حدود 2.8 متر خواهد بود.

از لحاظ طراحی باید گفت شاسی‌بلند جدید بی وای دی مدل‌هایی مثل فورد برانکو و لندرور دیفندر را در ذهن تداعی می‌کند. در نمای عقب، به‌خاطر چراغ‌های عمودی و نصب چرخ زاپاس روی درب پنجم، شباهت این خودرو به دیفندر انکارناپذیر است.

در رابطه با زمان دقیق رونمایی این خودرو اطلاعاتی در دست نیست. ولی با دقت در تصاویر می‌توان متوجه شد این خودرو آماده تولید است. از این رو احتمالأ در آینده نزدیک شاهد رونمایی آن خواهیم بود. به‌غیر از محصولات مطرح بین‌المللی، این خودرو و دیگر مدل‌های برند F با رقبای هموطن نیز رقابت سختی در بازار داخلی خواهند داشت. سری تانک گریت وال و سری رادار جیلی از جمله این رقبا هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar