پدال/ KG موبیلیتی یا همان سانگ‌یانگ سابق در نمایشگاه حمل‌ونقل سئول سه کانسپت جدید را رونمایی کرده که آیندهٔ محصولات این شرکت را نشان می‌دهند.

سانگ‌یانگ که به‌تازگی به KG موبیلیتی تغییر نام داده، با سه کانسپت جدید در نمایشگاه حمل‌ونقل سئول حاضر شده است. در این نمایشگاه پیکاپ O100، شاسی‌بلند میان سایز KR10 و شاسی‌بلند آینده‌نگر F100 در کنار تورس EVX که قبلاً معرفی شده به نمایش درآمده‌اند. این خودروهای جدید که از خاکستر ورشکستگی سانگ‌یانگ برآمده‌اند، نمایانگر چشم‌انداز این شرکت برای سگمنت‌هایی است که قصد رقابت در آن‌ها را دارد.

F100 افراطی‌ترین کانسپت از این سه محسوب می‌شود. جلوپنجرهٔ این خودرو به‌طور کامل از چراغ‌های LED ساخته شده که امکان تنظیم و تغییر آن‌ها وجود دارد تا شخصیت راننده را منعکس کند. با حرکت به سمت عقب اما از حالت آینده‌نگری خودرو کاسته شده و بشدت یادآور تویوتا FJ کروز خواهد بود.

کانسپت O100 از سوی KG موبیلیتی پیکاپ میان سایزی برای رانندگان شهری توصیف شده است. البته این خودرو بیشتر شبیه نسخهٔ پیکاپ تورس EVX به نظر می‌رسد و در جلو شباهت زیادی به این شاسی‌بلند الکتریکی جدید سانگ‌یانگ دارد. در همین حال، کانسپت KR10 نیز باید برای خریداران قدیمی سانگ‌یانگ آشنا به نظر برسد زیرا این خودرو به‌عنوان جانشینی برای کوراندوی قدیمی در نظر گرفته شده است. کوراندو هم‌اکنون چهل‌ساله شده و KG موبیلیتی آن را قدیمی‌ترین شاسی‌بلند ساخت کره می‌داند.

و درنهایت به تورس EVX می‌رسیم که اوایل ماه جاری رونمایی شد و حالا KG موبیلیتی اعلام کرده که به لطف باطری‌های فسفات آهن لیتیوم ساخت بی‌وای‌دی چین، بردی ۵۰۰ کیلومتری خواهد داشت. این باطری‌ها در برابر ضربه‌های خارجی مقاوم بوده و خطر آتش‌سوزی کمتری دارند. انتظار می‌رود تورس در پاییز آینده با قیمت پایهٔ حدود ۳۰ میلیون وون معادل ۲۳ هزار دلار به بازار عرضه شود. KG موبیلیتی همچنین در سئول پلت‌فرم الکتریکی جدیدی را هم با موتورهای الکتریکی در جلو و عقب معرفی کرده است که انتظار می‌رود از سال ۲۰۲۶ به بستر تولید محصولات جدید شرکت تبدیل شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar