دیجیاتو/ برند لوکس چری، یعنی اکسید از ابتدای تولد خود حضور قدرتمندی در روسیه دارد. اکسید VX یکی از کراس‌اوورهای اندازه بزرگ این برند در بازار روسیه بود که هم‌اکنون در قالب سه تیپ به دست مشتریان روسی می‌رسد. براساس اخبار غیررسمی،‌ احتمال عرضه محصولات اکسید در ایران نیز وجود دارد و ازاین‌رو آشنایی با مشخصات این محصولات خالی از لطف نیست.
 
تا پیش از این، چری اکسید VX در قالب دو تیپ لوکس و پرزیدنت به بازار عرضه می‌شد. اکنون چری نسخه محدودی از تیپ پرزیدنت را با امکانات بیشتر و تغییرات ظاهری به بازار روسیه عرضه کرده است. ازجمله تفاوت‌های ظاهری این نسخه با تیپ پرزیدنت معمولی می‌توان به روکش‌های رنگی سپرهای جلو و عقب و جلوپنجره متفاوت اشاره کرد. رنگ‌ سبز نیز به این محصول اضافه شده است، اما همچنان مشتریان می‌توانند این خودرو را با رنگ‌های مشکی یا خاکستری سفارش دهند.

فضای داخلی نسخه محدود اکسید VX پرزیدنت با چرم قهوه‌ای و دوخت الماسی به‌همراه رنگ کرم مزین شده است تا از دیگر نسخه‌ها متمایز باشد. تیپ‌های معمولی این خودرو از کابین دو رنگ مشکی و سفید بهره می‌برند. گرمکن صندلی‌های ردیف اول و دوم اکنون بهتر از گذشته عمل می‌کنند. علاوه بر صندلی‌ها، اکنون بالش‌های پشت سر نیز گرم می‌شوند. دریچه‌های USB و کانکتور برق نیز به خودرو اضافه شده‌اند.

مشخصات فنی اکسید VX
با وجود تغییرات ظاهری متعدد، قوای فنی اکسید VX در نسخه تولید محدود همچنان ثابت و بدون تغییر باقی مانده است. زیر کاپوت این کراس‌اوور موتور دو‌لیتری توربوشارژر با 249 اسب‌بخار قدرت قرار دارد.

گیربکس هفت‌سرعته دوکلاچه و سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک نیز وظیفه به پیش راندن اکسید وی ایکس را بر عهده دارند. خرید و انتخاب نسخه پرزیدنت تولید محدود 400 هزار روبل برای مشتریان روسی هزینه به‌همراه خواهد داشت. بنابراین مجموع هزینه‌ای که برای خرید یک چری اکسید VX پرزیدنت محدود در روسیه باید پرداخت کنید، 5 میلیون و 650 هزار روبل (معادل ۷۳ هزار دلار) است،‌ اما در چین بهای مدل‌های مختلف اکسید VX در حدود 25 هزار دلار اعلام شده است که با احتساب دلار 50 هزار تومانی، به بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان و با احتساب هزینه‌های تولید و... به بیش از 2.5 میلیارد تومان می‌رسد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar