آخرین خودرو/ وی جی وی U75 پلاس یک کراس اوور چینی است که بزودی در بازار ایران عرضه می شود. در حال حاضر نمونه های آزمایش فنی U75 پلاس توسط یک شرکت خودروساز خصوصی به ایران آمده است و بزودی مراحل تست فنی آن ها آغاز خواهد شد. حال منابع آگاه اطلاعاتی از این کراس اوور VGV در اختیار خبرنگار آخرین خودرو قرار داده اند که نشان می دهد U75 پلاس با چه مشخصات فنی و امکاناتی در بازار عرضه می شود. 


مشخصات فنی U75 پلاس
U75 پلاس نشان VGV با پیشرانه دو لیتری توربوشارژر TGDi به بازار ایران عرضه می شود. این پیشرانه استاندارد آلایندگی یورو 6 را دارد و 224 اسب بخار قدرت را با گشتاور 385 نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده U75 پلاس از نوع 8 سرعته اتوماتیک AT است که توان را به چرخ های جلو می رساند. باک این کراس اوور چینی 58 لیتر است و وزن خالص U75 پلاس هزار و 680 کیلوگرم اعلام می شود. فاصله محوری این خودرو 2800 میلی متر بوده و حداکثر فاصله U75 پلاس از سطح زمین 190 میلی متر است. در بحث ابعاد و اندازه های U75 پلاس باید گفت که این کراس اوور چینی طول 4825 میلی متر، عرض 1870 میلی متر و ارتفاع 1691 را دارد. همچنین رینگ های این خودرو از نوع 18 اینچی آلومینیومی است. تعلیق جلو U75 پلاس از نوع مک فرسون بوده و در بخش عقب این کراس اوور از تعلیق مولتی لینک استفاده شده است.

امکانات رفاهی و ایمنی U75 پلاس
این کراس اوور نشان VGV قرار است تا در تیپ پرمیوم به بازار ایران عرضه شود. در U75 پلاس پرمیوم امکاناتی مانند فناوری LED چراغ ها، چراغ روشنایی روز، سقف پانوراما، تریم داخلی چرم، صندلی برقی شش حالته راننده، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال، دوربین 360 درجه، پنل لمسی سیستم تهویه، تهویه الکتریکی دستی، کروز کنترل، استارت دکمه ای، ترمز پارک برقی، اتوهلد، فرمان کمکی برقی، چهار حالت رانندگی، دو کیسه هوا، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل حرکت در سرپایینی، دسته دنده الکتریکی، دریچه تهویه ردیف عقب و... دیده می شود. همچنین در برخی مدل های U75 پلاس پرمیوم نسخه های 7 صندلی وجود دارد.

قیمت وی جی وی U75 پلاس 
کراس اوور U75 پلاس در نمونه فول آپشن قیمتی حدود 152 هزار یوان را در بازار چین دارد. همچنین نمونه ارزان قیمت تر این خودروی چینی نزدیک 144 هزار یوان قیمت گذاری شده اند. به عبارت ساده تر U75 پلاس نشان VGV ارزش جهانی 20 هزار تا 21 هزار و 500 دلار را دارد. برای همین می توان نتیجه گرفت که احتمالاً این خودروی چینی با قیمتی فراتر از یک میلیارد و 500 میلیون تومان در بازار ایران عرضه شود و در این رده، با کراس اوورهای مونتاژی خودروسازانی چون کرمان موتور، مدیران خودرو، فردا موتورز و بهمن موتور رقابت کند.

نویسنده: محمدرضا پاداش

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir