تسنیم/ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سال گذشته قیمت اتوبوس ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود اما حالا به ۷ میلیارد تومان رسیده است!

جلال بهرامی دیروز در یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده در معاونت حمل و نقل و ترافیک اظهار کرد: اقدامات 20 ماهه اخیر معاونت به عنوان یک شاخص در نظر گرفته شده است.

بهرامی با تأکید بر تلاش برای تأمین اتوبوس از تولید داخل گفت: سال گذشته قیمت اتوبوس 3 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده؛ روزی که بودجه تصویب شد قیمت اتوبوس 4 میلیارد و 500 میلیون تومان بود اما با تغییرات ارزی، قیمت به 7 میلیارد تومان رسیده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه رئیس جمهور چند بار دستور آنی را برای دریافت استانداردهای اتوبوس‌ها داده بود، اظهار کرد: ما پارسال قولی از وزارت کشور داشتیم که محقق نشد؛ ما قدرالسهم نزدیک به 700 دستگاه اتوبوس را پرداخت کردیم اما کمتر از 170 دستگاه را تحویل گرفتیم.

وی با بیان اینکه باید 10 هزار دستگاه اتوبوس تا پایان دوره ششم مدیریت شهری داشته باشیم، ادامه داد: نیاز اولیه را که 3 هزار دستگاه است تا نیمه اول سال 1403 به نتیجه خواهیم رساند و سپس به سمت تأمین اتوبوس برقی خواهیم رفت.

بهرامی با اعلام اینکه برای رسیدن به 10 هزار دستگاه اتوبوس 70 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، تصریح کرد: با تمام تولیدکنندگان برای تأمین اتوبوس، مذاکراتی داشتیم و تا امروز شرکت‌های سایپا دیزل، وزارت دفاع، زامیاد و دیگر تولیدکنندگان در لیست مذاکرات ما قرار دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه با دستور رئیس جمهور استاندارد اتوبوس برقی شرکت مپنا تأیید شد، گفت: از این شرکت و شرکتی دیگر هزار و 200 دستگاه اتوبوس برقی تأمین خواهد شد که امسال 200 دستگاه برقی تعهد داده شده اما توان تأمین 500 دستگاه وجود دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir