آخرین خودرو/ منابع آگاه می گویند که گروه بهمن درخواست واردات دانگ فنگ فنگون E5 را به صورت رسمی ثبت کرده است. فنگون E5 یک کراس اوور جدید و هیبریدی است که بزودی به صورت وارداتی به بازار ایران می آید.

فنگون E5 که فنگون لندیَن E5 هم نام دارد (Fengon Landian E5)، قرار است به صورت وارداتی و توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه گروه بهمن به بازار عرضه شود. این کراس اوور از گروه دانگ فنگ انتخاب شده است، محصولی جدید و بر اساس نسل دوم کراس اوور 580 بوده که در نسخه های مختلف به بازار چین عرضه می شود.


فنگون E5 در جایگاه یک کراس اوور 7 نفره قرار دارد و تا حدی سعی شده است تا کابین و ظاهری مدرن داشته باشد. این خودرو در بخش قوای محرکه مهندسی فایندریمس گروه بی وای دی را دارد و از سری پیشرانه های DHT300 استفاده می کند. E5 که یک کراس اوور پلاگین هیبرید است، می تواند با یک بار سوختگیری کامل باک بنزین و شارژر کامل باتری ها مسافتی بیش از 1100 کیلومتر را طی کند. همچنین این خودروی پلاگین هیبرید می تواند در حالت تمام برقی و بدون بنزین، مسافتی نزدیک به 110 کیلومتر را حرکت کند و از سویی می تواند در 7.4 ثانیه از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت برسد. E5 در کنار قابلیت شارژر شدن باتری ها توسط پیشرانه بنزینی و بازیافت انرژی از شتاب منفی، امکان شارژ باتری ها را هم با برقی شهری دارد.

فنگون E5 که به پیشرانه 1.5 لیتری بنزینی با قدرت 113 اسب بخار و 135 نیوتن متر مجهز است، در حالت الکتریکی می تواند 174 اسب بخار قدرت را با گشتاور 300 نیوتن متر به نمایش بگذارد و در حالت ترکیبی، به صورت لحظه ای گشتاور بیشتری را به چرخ ها منتقل کند. 

در ساخت دانگ فنگ فنگون لندین E5 نام نشان هایی مانند سِرِس، هوآوی، بی وای دی، فایندریمس و... دیده می شود. این خودرو به عنوان یک کراس اوور متوسط و 7 نفره به امکاناتی مانند دسته دنده الکتریکی، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، تهویه الکتریکی اتوماتیک، سقف پانوراما، رادار خطی، رادار نقطه کور، رانندگی خودکار بین خطوط، ترمز اضطراری اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی، دوربین 360 درجه، ترمز پارک برقی، تریم داخلی چرم، سیستم صوتی حرفه ای، درِ صندوق عقب برقی و... مجهز است.

نویسنده: حسین دلاور

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir