باشگاه خبرنگاران/ عشقی گفت: هر شرکتی بخواهد خودرو در بورس کالا عرضه کند مانعی نمی بینیم و از نظر سازمان بورس مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
 
آقای مجید عشقی گفت: اتفاقات سال ۹۹ تجربه و درس‌های فراوانی به سهامداران و سیاست‌گذاران حوزه بورس داد. در‌ گذشته سهامداران فرآیندهای طولانی را طی می‌کردند و زیرساخت‌ها توسعه چندانی نداشت؛ با تجربیات سال ۹۹ سعی در بهبود زیرساخت‌ها و سامانه‌های معاملات و پس از معاملات داشته ایم. مراقبت از نحوه سرمایه‌گذاری و ابزارهای مختلف برای ثبات سرمایه یکی از اولویت‌های سازمان بورس است و استراتژی‌های فعلی به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشنه نیست.

او افزود: عرضه خودرو در بورس کالا تصمیم خود شرکت ها است هر شرکتی بخواهد خودرو در بورس عرضه کند مانعی نمی بینیم از نظر سازمان بورس مشکلی برای عرضه خودرو در بورس کالا وجود ندارد. دغدغه‌های ما در خصوص خودرو این است که حق سهامداران رعایت شود از بخش های مختلف پیگیر آن هستیم.

عشقی ادامه داد: انتظار داریم قیمت ها متناسب با تورم اصلاح شود و شرکت ها با زیان خودروی خود را به فروش نرسانند.

رئیس سازمان بورس در خصوص قیمت گذاری دستوری گفت: طبیعتا وظیفه سازمان بورس پیگیری قیمت گذاری دستوری نیست ولی با توجه به این که بحث قیمت گذاری دستوری شرکت ها را تحت تاثیر قرار می دهد برای همین موارد پیگیری می شود. قیمت گذاری به نفع هیچ کسی نیست و باعث کاهش عرضه کالا می شود در دولت های مختلف این تجربه را داشته ایم.

او افزود: نماد های متعددی بازگشایی شدند. بستن نماد راه حل مشکلات بنگاه های اقتصادی نیست و امید است هیچ نمادی در بلند مدت بسته نباشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir