آخرین خودرو/ بر اساس جلسه اخیر شورای رقابت در تاریخ 16 خرداد ماه، قیمت جدید 28 محصول ایران خودرو اعلام شده است که بر اساس آن برخی محصولات ارزان و برخی دیگر گران شده اند.

اصلاح قیمت های جدید ایران خودرو ناشی از تغییرات اجباری و اختیاری جدید در محصولات ایران خودرو است. اصلاح قیمت های جدید ایران خودرو بر اساس مصوبه 574 شواری رقابت به شرح جدول زیر می باشد:

اواخر فروردین ماه بود که شورای رقابت قیمت های جدید محصولات ایران خودرو و سایپا را بر مبنای محاسبات جدید منتشر کرد که به طور میانگین 29 درصد افزایش قیمت در آن دیده می شد. در آن زمان خودروسازان اعلام کردند که قیمت گذاری ها بر اساس صورت های مالی قبلی تنظیم شده است و بر اساس محاسبات روز، افزایش قیمت حتمی خواهد بود. همچنین بعد از آن شورای رقابت قیمت مونتاژی ها را هم با کاهش قیمت چشمگیر اعلام کرد که واکنش تند شرکت های خصوصی را به همراه داشت و همچنان هم حواشی آن ادامه دارد. 

هنوز مشخص نیست که در اصلاح قیمت های جدید مبنای افزایش نرخ ارز در محاسبات لحاظ شده است یا خیر. اگر مبنای تغییرات ارزی لحاظ نشده باشد احتمالا باز هم افزایش قیمت در لیست های بعدی شورای رقابت اعلام خواهد شد. اعلام اصلاح قیمت ها از جانب شورای رقابت حالا این احتمال را به وجود می آورد که شاید این شورا برای مونتاژی ها هم به دلایل دیگری اصلاحیه صادر کند و در آن صورت افرادی که در سامانه یکپارچه بر اساس قیمت های شورای رقابت اقدام به ثبت نام کرده اند، متضرر خواهند شد. باید دید این عدم هماهنگی خودروساز و شورای رقابت چه زمانی به پایان می رسد و مشتری چه زمانی می تواند با خیال راحت و با قیمت مشخص روی خرید خودروی خود حساب کند.

لازم به ذکر است لیست اصلاح قیمت ها پس از چند ساعت از سایت شورای رقابت حذف شده است و باید دید اقدام بعدی این شورا برای تعیین قیمت های جدید چیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir