آخرین خودرو/ با انتشار مصوبه 574 شورای رقابت می بینیم که اختلاف قیمت تارا اتوماتیک V4 اعلام شده است. بر اساس گفته اعضای شورای رقابت مبنی بر اینکه اختلاف قیمت ها بر اساس نمونه های پایه و قبلی اعلام می شود، احتمال دارد که طی روزهای آینده قیمت تیپ تارا اتوماتیک از سوی شورای رقابت مشخص گردد.
تارا اتوماتیک V4 به همان مشخصات فنی قبلی مجهز است. این خودرو پیشرانه TU5 پلاس دارد و 113 اسب بخار قدرت را با گشتاور 144 نیوتن متر در اختیار راننده می گذارد. جعبه دنده این سدان ملی از نوع شش سرعته اتوماتیک AT ساخت کمپانی DAE است که توان را به چرخ های جلو می رساند. 


در تارا اتوماتیک V4 گرافیک جدید کاسه چراغ های عقب دیده می شود و آنتن کوسه ای بر روی سقف آن نصب شده است. همچنین امکاناتی مانند آینه الکترونیکی، بازشو درِ صندوق عقب با سنسور حرکتی پا، صندلی برقی شش حالته راننده، تریم داخلی جدید، دو تیوتر، خطوط پارک پویا دوربین دنده عقب، زیر آرنجی ردیف عقب، رودری های جدید، گرمکن صندلی های جلو، موقعیت جدید کلیدهای شیشه بالابر، دستگیره سقفی ردیف جلو و... به نسبت قبل به تارا V4 اضافه شده اند.
بر اساس مصوبه 574 شورای رقابت، تارا اتوماتیک V4 اختلاف قیمت 34 میلیون و 453 هزار و 754 تومانی را با نسخه قبلی (تارا اتوماتیک V2) دارد. به عبارت ساده تر قیمت کارخانه ای تارا اتوماتیک V4 بدون احتساب مالیات، بیمه، عوارض و هزینه شماره گذاری 450 میلیون و 718 هزار تومان خواهد بود و احتمالاً پس از اضافه شدن هزینه های دولتی و قانونی با قیمتی نزدیک به 530 میلیون و 900 هزار تومان به دست خریداران می رسد.

نویسنده: سامان امانی نژاد

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir