پدال/ تولید مرسدس بنز G کلاس کنونی در سه‌ماههٔ اول سال ۲۰۲۴ خاتمه خواهد یافت تا نسخهٔ جدید با بهبود آیرودینامیک و کاهش مصرف سوخت راهی بازار شود.

تولید مرسدس بنز G کلاس کنونی اوایل سال ۲۰۲۴ خاتمه خواهد یافت زیرا این شرکت آمادهٔ عرضهٔ نسخهٔ بروز شدهٔ شاسی‌بلند نمادین خود می‌شود. طبق گزارشی از نسخهٔ آلمانی بیزنس اینسایدر، مرسدس بنز در سه‌ماههٔ نخست سال آینده به تولید G کلاس پایان می‌دهد تا برای عرضهٔ نسخهٔ فیس‌لیفت آن آماده شود. این نسخهٔ جدید هم‌اکنون مراحل نهایی توسعه را در اروپا سپری می‌کند. هرچند مرسدس قصد دارد سال آینده EQG الکتریکی را هم به بازار بفرستد اما خاتمهٔ تولید G کلاس کنونی به معنای خداحافظی با نسخه‌های درون‌سوز نخواهد بود و فیس‌لیفت این ماشین همچنان با پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی عرضه خواهد شد.

به گزارش اتوکار، G کلاس جدید به‌منظور کاهش مصرف سوخت، از بهبودهای آیرودینامیکی EQG بهره‌مند خواهد شد. رئیس واحد تجاری G کلاس دراین‌باره گفته است:

بیشتر خریداران این تغییرات را نمی‌بینند حتی اگر جلوی خودرو بایستند اما این تغییرات در برخی موارد واقعاً پیشرفت چشمگیری را در آیرودینامیک به دنبال دارد. ما واقعاً آیرودینامیک را بدون تغییر شکل بهبود دادیم و آنچه را که با نسخه الکتریکی یاد گرفتیم در نسخه درون‌سوز اعمال خواهیم کرد؛ بنابراین، وقتی فیس‌لیفت سال آینده انجام شود، خودرو بیشتر پیشرفت‌های آیرودینامیکی خواهد داشت که با کاهش شدید مصرف سوخت همراه است.

در G کلاس جدید، مدل G500 پیشرانهٔ V8 قبلی را با یک موتور شش سیلندر خطی جایگزین خواهد کرد تا مصرف سوخت و آلایندگی آن کاهش پیدا کند اما انتظار می‌رود در مدل G63 پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو همچنان حفظ شود. مرسدس همچنین اخیراً در نمایشگاه مونیخ رسماً تأیید کرده است که در آینده یک G کلاس کوچک الکتریکی هم تولید خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir