آخرین خودرو/ خودروی برقی هونگچی یا همان هونگچی E-QM5 اولین محصول این نشان لوکس چینی است که توسط BM Cars به ایران آمده است.

آخرین قیمت خودرو را اینجا بخوانید

روز گذشته اولین محصول هونگچی به شوروم BM Cars در ایران مال رسید. هونگچی E-QM5 یک سدان تمام برقی است که قرار است که قرار است به زودی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور شود. نشان هونگچی یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین نشان های خودروسازی در چین است و محصولات این نشان معمولا از نظر کیفیت و خروجی های فنی، یک سر و گردن از دیگر چینی ها بالاتر هستند. خودروی برقی هونگچی ظاهر بسیار متفاوتی دارد و آخرین سبک طراحی های هونگچی در آن به کار رفته است. در ادامه بیشتر با این خودرو آشنا می شویم.

مشخصات فنی سدان برقی هونگچی
خودروی برقی هونگچی به یک پیشرانه برقی مجهز است که توان تولید نهایت قدرت ۱۸۸ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را دارد. قدرت به سبک خودروهای برقی به صورت پیوسته به محور جلو منتقل می شود. انرژی مورد نیاز از طریق پک باتری با ظرفیت ۵۵ کیلووات ساعت تامین می شود که با هر بار شارژ آن می توان مسافت ۴۳۱ کیلومتر (بر اساس استاندارد NEDC) را پیمود. با نیم ساعت شارژ سریع این خودرو می توان میزان شارژ را از ۱۰ درصد به ۸۰ درصد رساند.

طراحی مدرن و متفاوت
هونگچی E-QM5 طراحی کاملا متفاوتی نسبت به آنچه از دیگر چینی ها دیده ایم دارد. در جلو خطی قرمز رنگ روی کاپوت دیده می شود که امضای طراحی هونگچی است و پرچم سرخ چین را به عنوان یک نماد ملی نشان می دهد. چراغ های خودروی برقی هونگچی بصورت خطی طراحی شده اند ظاهر عجیب و غریبی به این خودرو داده اند. جلوپنجره به سبک خودروهای تمام برقی بصورت بسته طراحی شده و خطوط عمودی را روی آن می بینیم. سرتیم طراحی FAW برای طراحی این خودرو آقای Giles Taylor بوده که قبلا در تیم طراحی رولز رویس مدیریت می کرده است و به همین دلیل است که در این خودرو ظاهر بسیار مدرن و متفاوتی می بینیم.

قرار است خودروی برقی هونگچی به ناوگان تاکسیرانی بیاید. حال باید دید این خودرو بصورت آزاد هم به بازار می آید یا نه و در صورت ورود به بازار، قیمت نهایی این تمام برقی مدرن چقدر خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir