پدال/ با ثبت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۳.۲ ثانیه‌ای، نسل فعلی آئودی RS6 آوانت پرفورمنس احتمالاً سریع‌ترین RS6 تاریخ است اما یکی از نسخه‌های سفارشی نوگارو ادیشن ABT در اتوبان نشان می‌دهد که نسل پیشین نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

نسخه استاندارد RS6 با قدرت ۶۲۱ اسب بخار اگرچه قوی‌ترین نسخه این خودرو در طول این دو دهه نیست اما اکثر نیازهای مشتریان را پوشش می‌دهد. البته قوی‌ترین RS6 کارخانه‌ای را می‌توان مدل RS6 نوگارو ادیشن نسل پیشین دانست که پرفورمنس قابل‌توجهی دارد. این مدل که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد تنها به تعداد ۱۵۰ دستگاه در دسترس مشتریان قرار گرفت و به عنوان بخشی از همکاری‌های ارباب حلقه‌ها و ABT تیون شد.

با وجود پکیج تیونینگ ABT قدرت پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری آئودی به ۶۹۵ اسب بخار رسید تا به این ترتیب RS6 نوگارو ادیشن در عرض ۳.۷ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. این استیشن پرسرعت با وجود پکیج دینامیک پلاس حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند اما نسخه استاندارد آن حداکثر سرعت محدود شده ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را دارد.

به تازگی کانال یوتیوب AutoTopNL با خودروی موردبحث راهی اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت آلمان شده است. این ویدئوی ۸ دقیقه‌ای نشان دهنده سرعت بالای استیشن آئودی در اتوبان است. بالاترین سرعتی که در ویدئو دیده می‌شود ۳۱۳ کیلومتر در ساعت است که اگرچه با عدد اعلامی کارخانه فاصله دارد اما هنوز هم عملکردی فوق‌العاده برای یک خودروی خانوادگی محسوب می‌شود. ABT چند ماه پس از عرضه RS6 نوگارو ادیشن نسخه‌ای قوی‌تر از آن را معرفی کرد. این خودرو که با پسوند پلاس شناخته می‌شد ۷۳۵ اسب بخار قدرت داشت. علاوه بر واحد کنترل پیشرانه جدید، یک سیستم اگزوز از جنس فولاد ضدزنگ نیز در مدل پلاس بکار رفته بود. این مدل صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۳.۲ ثانیه را بر جای می‌گذاشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir