آخرین خودرو/ به تازگی گزارشاتی از مخاطبین عزیز آخرین خودرو برای ما ارسال شده که بلاتکلیفی مشتریان آریزو ۵ اسپرت را حکایت می کنند. اما چرا کسی پاسخگوی این مشتریان نیست؟

به گزارش آخرین خودرو، ام وی ام آریزو ۵ اسپرت یکی از خودروهایی بود که توسط مدیران خودرو در سامانه یکپارچه عرضه شد. در زمان عرضه هنوز قیمت این محصول (قیمت شورا) مشخص نبود و قرار بر این شد که شورای رقابت قیمت نهایی این سدان را هم مثل دیگر مونتاژی ها اعلام کند. قبل از ورود شورای رقابت به قیمت گذاری مونتاژی ها، شرکت مدیران خودرو قیمت ۱ میلیارد و ۹۶ میلیون تومان را برای آریزو ۵ اسپرت در نظر گرفته بود. شورای رقابت قیمت آریزو ۵ معمولی را ۱ میلیارد و ۵۲ میلیون اعلام کرد و هنوز هم قیمت نسخه اسپرت را اعلام نکرده است. جالب اینجاست که شرکت مدیران خودرو بر مبنای قیمت قبلی خود در آن زمان ۳۰ درصد از قیمت اعلامی شرکت را به عنوان پیش پرداخت از مشتریان آریزو ۵ اسپرت گرفته است و موعد تحویل هم تابستان ۱۴۰۲ اعلام شده بود. توجه داشته باشید در قرارداد های این خودرو خبری از سود تاخیر و مشارکت نیست و حالا هم با گذشت تابستان خودروهای این مشتریان تحویل نشده است.

چرا قیمت این محصول اعلام نمی شود؟
مشتریان آریزو ۵ اسپرت حالا بلاتکلیف مانده اند که چرا خودروهایشان تحویل نمی شود و اصلا قیمت نهایی این خودروها چقدر خواهد بود؟ زمانی که موضوع از طریق مدیران خودرو پیگیری می شود، نمایندگی های این شرکت اعلام می کنند که شورای رقابت قیمت اعلام نکرده و امکان تکمیل وجه و فروش نیست. همچنین مشتریانی که این موضوع را از طریق ثبت شکایت در شورای رقابت و وزارت صمت پیگیری کرده اند هم به پاسخی نرسیدند و در عمل هیچکس پاسخگوی این مشتریان نیست.

نکته اساسی این است که آریزو ۵ اسپرت در بحث ظاهری یک فیس لیفت جزئی را داشته و در بحث فنی هم بی تغییر بوده است. همچنین تنها چند آپشن جزئی به این خودرو اضافه شده و این سدان تفاوت چندانی به نسخه قبلی ندارد. این یعنی قیمت گذاری این خودرو نمی تواند اصلا پیچیده باشد که نباید تا این اندازه زمان ببرد. انتظار می رود قیمت نسخه اسپرت کمی بیشتر از نسخه معمولی باشد و مشتریان آریزو ۵ اسپرت هم انتظار همین قیمت منطقی را دارند و طولانی شدن روند قیمت گذاری گله دارند. تاخیر در تحویل این خودرو در شرایطی رقم خورده که پیش تر اعلام شده بود که خودروسازان با بررسی ظرفیت منطقی خود به این سامانه آمده اند و عملا تاخیر چندانی را نباید شاهد باشیم اما فعلا که همه چیز برعکس آنچه تا به حال در مورد سامانه گفته شده بود رقم خورده است.

امیدواریم که شورای رقابت هرچه زودتر قیمت نهایی این سدان را اعلام کند چراکه مشتریان در این شرایط سخت اقتصادی با زحمت بسیار باید برنامه ریزی برای تکمیل وجه خودروها را انجام دهند. ما در رسانه آخرین خودرو پیگیر مشکلات و چالش های شما عزیزان در حوزه خودرو هستیم و شما می توانید مشکلات خود را با ما مطرح کنید. انتشار چالش های این چنینی در رسانه آخرین خودرو شاید بتواند در حل مشکلات مشتریان موثر باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir