آخرین خودرو/ سایپا چانگان CS35 پلاس را به عنوان اولین کراس اوور وارداتی خود به بازار عرضه کرد. حال این شرکت برنامه دارد تا دومین مدل از کراس اوور وارداتی خود را به سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی بیاورد.

در حال حاضر تحویل چانگان CS35 پلاس به مشتریان سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی آغاز شده است. اما باید گفت که فرایند تحویل این خودرو بسیار کُند دنبال می شود. با این حال گفته می شود که سایپا می خواهد در کنار CS35 پلاس دومین کراس اوور وارداتی خود را با نشان چانگان به بازار عرضه کند. چانگان CS55 پلاس یک کراس اوور متوسط و پنج نفره است که در نمایشگاه خودروی مشهد ۱۴۰۲ هم معرفی شد. حال گفته می شود که در هفته های آتی فروش این خودرو در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی آغاز خواهد شد. گفته می شود که CS55 پلاس با قیمتی کمتر از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

حتماً ببینید: ویدیوی معرفی چانگان CS55 پلاس در آخرین خودرو

مشخصات فنی CS55 پلاس، دومین کراس اوور وارداتی سایپا
قلب تپنده چانگان CS 55 Plus یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ با فناوری پاشش سوخت مستقیم (GDI) است. این پیشرانه از فناوری بلو کور چانگان بهره می برد که نسبت به دیگر موتور های این شرکت مصرف سوخت پایین تر و بازدهی بیشتری دارد. این پیشرانه قادر است قدرت نهایی ۱۸۸ اسب بخار و گشتاور نهایی ۳۰۰ نیوتن متر را از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه تر به چرخ های جلو منتقل کند. سیستم تعلیق به کار رفته در محور جلو این خودرو از نوع مک فرسون و در محور عقب از نوع مولتی لینک است که سواری نرمی را برای این خودرو به ارمغان می آورد. چانگان CS55 پلاس دارای استاندارد یورو ۶ بوده و مصرف سوخت میانگین آن به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، ۵.۹ لیتر است.

امکانات رفاهی و ایمنی CS55 پلاس
چانگان CS55 پلاس به عنوان دومین کراس اوور وارداتی سایپا با تیپ فول آپشن به بازار ایران نیامده است. اما می توان گفت که امکانات قابل قبولی برای این کراس اوور چینی انتخاب شده است. شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سقف پانوراما، کروز کنترل تطبیقی، دوربین ۳۶۰ درجه، ترمز اضطراری اتوماتیک، سیستم صوتی پایونیر، ترمز پارک برقی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل حرکت در سراشیبی، دوربین ثبت وقایع، صندلی برقی راننده، تهویه اتوماتیک، شارژر بی سیم تلفن همراه، استارت دکمه ای، جلو آمپر دیجیتال و… از جمله امکانات چانگان CS55 پلاس است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خودرو» بپیوندید
instagram.com/akharinkhodro.ir