نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
سینما و چهره ها

بازگشت حمید نعمت‌الله به سینما با «رخ»

منبع
ايسنا
بروزرسانی
بازگشت حمید نعمت‌الله به سینما با «رخ»

ایسنا/ با صدور پروانه ساخت فیلم سینمایی «رخ» حمید نعمت‌الله پیش تولید فیلم تازه‌اش را آغاز کرد.

از سال ۹۸ و با توقیف «قاتل و وحشی» و حواشی بعدی‌اش چند بار زمزمه پروژه‌ تازه سازنده «رگ خواب» مطرح بود اما هیچ وقت به سرانجام نرسید.

این پروژه با نام موقت «رخ»  به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمید نعمت‌الله و نویسندگی حمید نعمت‌الله و حسین فرخ‌زاده پروانه ساخت گرفته است.

سازمان سینمایی چند مصوبات جلسه اخیر شورای صدور پروانه ساخت آثار سینمایی را اعلام کرده، این در حالی است که صفحه مربوط به متقاضیان پروانه ساخت و نمایش سایت سازمان سینمایی چند وقتی است که دوباره مسدود شده و امکان دسترسی به اطلاعات فیلمسازان متقاضیان پروانه و مجوزهای صادر شده حذف شده است.

براساس خبر روابط عمومی سازمان سینمایی، فیلم‌نامه‌های «رُک» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی کاظم راست‌گفتار، «رجیم» به تهیه‌کنندگی میر ولی‌الله مدنی، کارگردانی احسان همتی و نویسندگی محسن توحیدیان، «رُخ (نام موقت)» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمید نعمت‌الله و نویسندگی حمید نعمت‌الله و حسین فرخ‌زاده، «راننده شخصی» به تهیه‌کنندگی سید علی قائم‌مقامی، کارگردانی شاهد احمدلو و نویسندگی شاهد احمدلو و هومان فاضل شهرستانکی، «تصادف» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی قربان محمدپور، «باد سرد شمالی» به تهیه‌کنندگی احسان علیخانی و نقی نعمتی، کارگردانی هومن به‌منش و نویسندگی هومن به‌منش و احسان علیخانی و رضا طالب‌زاده، «صد دام» به تهیه‌کنندگی مجتبی رشوند، کارگردانی و نویسندگی پدرام امیری، و مستند «مردمان آن سوی رودخانه» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی حبیب احمدزاده موافقت شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.

در این بین هومن بهمنش در کنار فیلمبرداران سرشناس دیگری همچون محمود کلاری و تورج اصلانی قرار می‌گیرد که سراغ کارگردانی می‌رود.

همچنین حبیب احمدزاده دومین فیلم سینمایی خود را خواهد ساخت.

حمید نعمت‌الله نیز در حالی سراغ ساخت یک فیلم تازه می‌رود که «قاتل و وحشی» او همچنان در توقیف است و اگرچه پروانه نمایش خارج از کشور گرفته ولی هنوز خبری از نمایش آن نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar