فارس/ پروژه پخش آن لاین تئاتر در پردیس تئاتر تهران همزمان با ولادت حضرت علی اکبر(ع) در پردیس تئاتر تهران کلید خورد.
پخش تئاتر آنلاین همزمان با گسترش ویروس کرونا و لزوم قرنطینه مردم در منازل شب گذشته با حضور همایون امیرزاده، مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا زند وکیل ، معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی ، حسین عالم بخش مدیر پردیس تئاتر تهران در این مجموعه به صورت رایگان پخش شد.

در نخستین شب از اجرای نمایش‌های زنده برای عموم مخاطبان، گروه خیمه‌شب‌بازی برادران ربیعی شامل حسن و حسین ربیعی که از گروه‌های شناخته‌شده نمایش خیمه‌شب‌بازی به‌عنوان کهن‌ترین شیوه نمایش عروسکی ایران و از باسابقه‌ترین نمایش‌های آیینی کشورمان به‌شمار می‌رود؛ علاوه بر تطبیق قصه قهرمان نمایش خیمه‌شب‌بازی یعنی مبارک و پهلوان با ماجرای اتفاق این روزها یعنی شیوع ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و مبارزه با آن؛ برای مخاطبان ساعتی سرگرم کننده و دل‌چسب رقم زدند.

در بخش اول این اثر نمایشی از زبان مبارک به‌عنوان قهرمان نمایش خیمه‌شب‌بازی مخاطبان راه‌های مقابله باشیوع و مبارزه در مسیر مهار و شکست ویروس کرونا را دیدند و شنیدند.

همایون امیرزاده در میانه این برنامه با اشاره به تجربه روزهای سپری شده در کشورمان از ابتدای اسفندماه تا به امروز به سبب شیوع ویروس کرونا گفت: جامعه ایرانی، هنرمندان، مسئولان و فردیت فرهنگی کشور هر یک به سهم و وسع دامنه تاثیرگذاری خود تلاش کرده‌اند تا در این روزها علاوه بر دعوت به در خانه ماندن مردم جهت قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، برای ارتقاء سلامت روحی و روانی جامعه نیز تلاش کنند.

وی ادامه داد: طی این سال‌ها هنرمندان ما تلاش می‌کردند تا در ایده‌آل‌ترین شرایط ممکن در یک سالن با ظرفیت پنج هزار نفر اجرای خود را به صحنه ببرند؛ اما مواجهه جامعه ما با فضای کرونا و تعطیل شدن فعالیت‌های فرهنگی باعث به‌وجود آمدن پدیده‌ای نوظهور بر اساس دگردیسی جامعه از زندگی به روال عادی به زندگی در سایه قرنطینه و شرایط محدوده زیست بدل شده است.

امیرزاده یکی از اصلی‌ترین راهکارهای اجرایی متکی بر کار کارشناسی و مبتنی بر امر برنامه‌ریزی را تبدیل تهدید به فرصت در تمامی شاخه‌ها ازجمله تولید و نشر آثار فرهنگی دانست و گفت: به واسطه این ایام بسیاری از مجموعه‌ها در کنار شرکت در پویش‌های مختلف برای دعوت مردم به در خانه ماندن و تلاش برای شکست ویروس کرونا؛ علاقه‌مند بودند تا فعالیت‌هایشان دیده شود. در این میان تلویزیون‌های تعاملی قابلیت متفاوتی را برای دیده شدن جمیع فعالان فرهنگی و هنری ایجاد کردند و پنجره ای نوین را برای ارائه و مصرف محصولات فرهنگی و هنری به سمت مردم گشودند.

همچنین قادر آشنا نیز درباره پخش آنلاین آثار نمایشی که اکار خود را آغاز کرده، یادآور شد: طی همکاری سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران با اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد تا شاهد اجرای نمایش‌ها به‌صورت آنلاین و بهره‌بردن از فضای مجازی با دو رویکرد و هدف اصلی باشیم.

به گزارش فارس، تئاتر آنلاین به مدت 10 شب از ساعت 19 تا 30/20 و از طریق سایت های نمایش نت، آنتن، پیشتاز movi وmp4.ir برای علاقمندان پخش خواهد شد.#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید