تسنيم/ ويدئويي در فضاي مجازي از شرکت‌کننده مسابقه‌اي پخش شده که مجري برنامه تلويزيوني مي‌گويد ما جايزه شما را ريختيم اما شرکت‌کننده به نکته قابل تأملي اشاره مي‌کند که من شماره حساب ندادم، شما چطور جايزه را پرداخت کرديد؟!
چند صباحي است مسابقه‌ تلويزيوني در شبکه آي‌فيلم روي آنتن مي‌رود که «نما به نما» نام دارد. مسابقه‌اي که جوايزش را آنلاين پرداخت مي‌کند و ويدئويي همه توجهات را دوباره به يک مسابقه تلويزيوني جلب کرد. وقتي مجري تلويزيون به شرکت‌کننده برنامه مي‌گويد جايزه شما پرداخت شده اما شرکت‌کننده روي خط زنده اعلام مي‌کند من که شماره حساب نداده‌ام. 
مجري برنامه درباره واقعيت اتفاق رخ داده چنين مي‌گويد: «همه کارهاي مربوط به شرکت‌کننده را خواهرزاده‌شان انجام مي‌دادند و شماره حساب و بقيه فرآيندها را هم ايشان در اختيار عوامل برنامه قرار داده بودند. وقتي که شرکت‌کننده اصلي اينطور واکنش نشان دادند که از هيچ‌چيز خبر ندارند يک نوع سوء تفاهم براي بينندگان ايجاد شد. چرا که وقتي مجري مسابقه با خوشحالي از واريز لحظه‌اي مبلغ جايزه به حساب شرکت‌کننده صحبت مي‌کرد در کمال تعجب شرکت‌کننده اعلام کرد که من هنوز شماره حسابي اعلام نکرده‌ام.» 
روابط عمومي معاونت برون‌مرزي صداوسيما درباره اين اتفاق در مسابقه «نما به نما» واکنش نشان داد و گفت: «عدم اطلاع شرکت کننده روي آنتن مسابقه «نما به نما» از ارائه اطلاعات شماره کارتش به مسئولين برنامه توسط خواهرزاده‌اش، باعث اختلاف نظر بين مجري و شرکت کننده شده بود. يکي از ويژگي‌هاي بارز مسابقه «نما به نما»، واريزي لحظه‌اي و آني جوايز به برندگان شرکت‌کننده در اين مسابقه است؛ که همين امر باعث شده تا تعداد زيادي از مخاطبان خواهان شرکت در اين مسابقه تلويزيوني باشند.»
او افزود: «در حالي که مجري مسابقه از واريز لحظه‌اي مبلغ جايزه به حساب شرکت‌کننده خبر داد، شرکت‌کننده اعلام کرد شماره حسابي به شبکه آي‌فيلم نداده است؛ که اين امر با واکنش مخاطبان در فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي رو به رو  شد. روال کار مسابقه «نما به نما»، برقراري ارتباط از سوي عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان، پيش از شروع مسابقه و اعمال هماهنگي‌هاي لازم از جمله گرفتن شماره کارت حساب از شرکت‌کننده مورد نظر است. اما در آن روز، خواهرزاده شرکت‌کننده محترم اين مسابقه کارهاي هماهنگي را به جاي ايشان انجام مي‎دهند و برنده گرامي بدون اطلاع از اين امر اعلام مي‌کنند که شماره حسابي به عوامل پشت صحنه مسابقه نداده‌اند؛ و مجري نيز طبق روال مسابقه اعلام مي‌کند که جايزه واريز شده است؛ که در واقع نيز همين اتفاق افتاده بود و در برنامه بعدي نيز توضيح آن از سوي مجري ارائه شد.»
روابط عمومي برون‌مرزي صداوسيما اعلام کرد: «دنبال کنندگان هميشگي شبکه آي‌فيلم در سه سال پخش اين مسابقه آگاهند که جوايز «نما به نما» از مدت‌ها پيش به صورت آني به کارت بانکي شرکت‌کنندگان واريز و تأييد آن همان لحظه بر روي آنتن زنده از سوي برندگان گرفته مي‌شود؛ و اين اتفاق جز يک سوءتفاهم ساده نبوده است و به مخاطبان هميشگي شبکه آي‌فيلم اين اطمينان داده مي‌شود که مسابقه «نما به نما» جوايز خود را طبق روال چند سال گذشته به صورت آني و همان لحظه به برندگان آن اهداء مي‌کند.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar