مهر/ تايلر پري بازيگر، خواننده و فيلمساز براي دستاوردهايش در زمينه توليد محتوا و به کارگيري افراد به حاشيه رانده شده، يک جايزه افتخاري آکادمي تلويزيون «امي» را دريافت مي‌کند.
تايلر پري و بنيادش توسط آکادمي تلويزيون به‌عنوان دريافت‌کننده جايزه افتخاري «گاورنرز» امسال معرفي شده‌اند. اين جايزه طي مراسم رسمي اهداي جوايز امي يکشنبه بيستم سپتامبر به وي اهدا مي‌شود.
پري نخستين فردي است که از سال ۲۰۱۴ تا به حال موفق به دريافت جايزه گاورنرز مي‌شود. پارسال آکادمي تلويزيون تصميم گرفت اين جايزه را اهدا نکند و سال قبل از آن هم جايزه به فرنچايز «سفر ستاره‌اي» يا «پيشتازان فضا» رسيد.
جايزه گاورنرز که نخستين بار در سال ۱۹۷۸ اهدا شد، به افراد، پروژه‌ها يا سازمان‌هايي مي‌رسد که «دستاورد چشمگير در زمينه هنرها و علوم يا مديريت تلويزيون داشته باشند که يا طبيعت گروهي داشته باشد يا آنقدر خارق‌العاده و جهاني باشد که فراتر از گستره جوايز امي اهدا شده در بخش‌ها و حوزه‌هاي مختلف رقابتي برود.»
با استناد به اين، پري به خاطر «دستاوردهاي بي‌سابقه در تلويزيون و تعهدش به ارايه فرصت‌ها به جوامع به حاشيه رانده‌شده از طريق برنامه‌هاي دربرگيرنده، فعل‌وانفعال، استخدام و ديگر ابتکارهاي انسان‌دوستانه شخصي و اعمال شده از طريق بنياد پري» براي دريافت جايزه انتخاب شده است.
از جمله فعاليت‌هاي پري مي‌توان از ساخت ۲۲ فيلم سينمايي، ۱۳ سريال تلويزيوني و بيش از ۲۰ نمايشنامه تئاتري نام برد. استوديوي او در آتلانتا اخيراً با تبديل شدن به نخستين مرکزي که کار خود را با اتخاذ رويکرد «قرنطينه کمپ» پس ازاوج اوليه کوويد -۱۹ دوباره آغاز کرد، خبرساز شد.
پري گفت: به خاطر اين افتخار آکادمي متشکر و خوشحال هستم. هميشه به کاري که در استوديو انجام مي‌داديم و حمايت از افراد مختلف و جامعه کوچکي که ساخته‌ايم افتخار کرده‌ام. اميدم اين است که با تجربه چنين لحظاتي بتوانيم به ديگران قدرت مالکيت را يادآوري کنيم و نشان دهيم که وقتي دنيا يک صندلي پشت ميز به شما پيشنهاد نمي‌دهد، مي‌توانيد مال خودتان را بسازيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar