مهر/ جديدترين قسمت از برنامه «نردبان» ضمن بررسي مستندهاي مرتبط با موضوع کودتاي ۲۸ مرداد،‌ب به گفتگو با کارگرداني «صحنه‌هايي از يک جدايي» خواهد پرداخت.
به گزارش روابط عمومي «نردبان»، هفتمين قسمت از فصل جديد برنامه تلويزيوني «نردبان» امشب جمعه ۳۱ مرداد روي آنتن شبکه مستند مي‌رود. مستندسازان و نظريه‌پردازان مطرح سينماي مستند از داخل وخارج ايران در گفتگوهايي اختصاصي با «نردبان»، از تجربيات خود در فيلمسازي و عکاسي مستند مي‌گويند و سينماي مستند ايران را مورد بررسي قرار خواهند داد.
اين قسمت از برنامه «نردبان» با ورود به پرونده مستندهاي با موضوع کودتاي ۲۸ مرداد، دو مستند «آقاي نخست وزير» به کارگرداني محمدرضا امامقلي و «محاکمه مصدق» به کارگرداني احسان عمادي را مورد نقد و بررسي قرار داده است. در اين بخش از برنامه سيد احسان عمادي در گفتگو با حامد شکيبانيا ضمن توضيح درباره مستند خود از کاربرد عکس در فيلم مستند سخن گفته و محمدرضا امامقلي نيز در گفتگويي ديگر از دغدغه‌هاي تهيه آرشيو در فيلم مستند صحبت کرده است. اميد بلاغتي اين دو فيلم مستند را نقد و بررسي کرده است.
در بخش ديگر برنامه، وحيد صداقت که اين روزها مستند «صحنه‌هايي از يک جدايي» را روي پرده دارد، با حضور در «نردبان» روبه‌روي دوربين شبکه مستند نشسته است.
مستند «صحنه‌هايي از يک جدايي» در آستانه دهمين سال ساخت فيلم «جدايي نادر از سيمين» آماده نمايش شده و به زواياي پنهان اين فيلم مي‌پردازد؛ اين اثر روايتي از شکل‌گيري ايده، فيلمنامه، انتخاب بازيگران و بازتاب‌هاي جهاني اين فيلم است و تصاويري از فيلم و پشت‌صحنه با روايت اصغر فرهادي و گفتگوهايي از مايک لي، ژان کلود کرير و ابراهيم گلستان را دربرمي‌گيرد.
علاقه‌مندان براي مشاهده کامل آيتم‌هاي برنامه مي‌توانند به سايت شبکه مستند به آدرس http://www.doctv.ir/nardeban مراجعه کنند.
«نردبان»، مجموعه برنامه تلويزيوني شبکه مستند است که تلاش مي‌کند فيلم و عکاسي مستند را به علاقه‌مندان آموزش دهد. اين برنامه با اجراي محمد (حامد) شکيبانيا، کارگرداني و تهيه‌کنندگي اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آيتم‌هاييمتنوع جمعه‌ها ساعت ۱۸ روي آنتن شبکه مستند مي‌رود و بازپخش آن شنبه‌ها ساعت ۱۵ است. «نردبان» در استوديو فرهنگسراي ارسباران ضبط مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar