مهر/ درام «يک روز زيبا در محله» با بازي تام هنکس به گروه فيلم‌هايي پيوست که ظرف ۶ هفته آينده در چين اکران مي‌شوند.

اين فيلم که درباره يک مجري محبوب برنامه‌هاي تلويزيوني آمريکا به نام آقاي راجرز است، با سرمايه‌گذاري مشترک «تنست پيکچرز» چين ساخته شده و در آمريکا ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹ همزمان با روز شکرگزاري راهي سينماها شد و حالا قرار است ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهريور) در چين به نمايش درآيد.

تام هنکس براي بازي در اين فيلم نامزدي اسکار را در بخش بازيگر نقش مکمل کسب کرد.

سينماهاي چين که تا ۲۰ جولاي (۳۰ تير) بسته بودند اکنون دارند کارشان را از سرمي‌گيرند و با رعايت فاصله اجتماعي و استفاده از ظرفيت ۵۰ درصدي سينماها به کار برمي‌گردند.

آخر هفته پيش فروش گيشه سينماهاي چين به رقم ۲۱.۹ ميليون دلار رسيد در حالي که دو هفته پيشتر ۱۷ ميليون دلار بود. در آخر هفته شروع به کار سينماها که ۲۴ تا ۲۶ جولاي بود فروش سينماها ۱۲.۶ ميليون دلار گزارش شد.

در هفته‌اي که گذشت بيش از ۱.۲ ميليون نفر در سينماها به تماشاي فيلم‌ها نشستند تا پيش نمايش فيلم جنگي چيني «هشتصد» را که مدت‌ها منتظر تماشايش بودند ببينند. اين فيلم ۲۴ ميليون دلار پيش از شروع اکران رسمي‌اش فروش داشته است.

در حالي که در شروع به کار سينماها بسياري از فيلم‌هاي قديمي روي پرده رفته‌اند اکنون فيلم‌هاي جديد دارند راهي سينماها مي‌شوند که «تور جهاني ترول‌ها» که از امروز جمعه اکران مي‌شود و «زنان کوچک» که از ۲۵ آگوست (۴ شهريور) اکران مي‌شود از جمله آنها هستند. «تنت» نيز قرار است از ۴ سپتامبر (۱۴ شهريور) اکران شود.

«جهش» فيلمي درباره واليبال هم قرار است يکم اکتبر (۱۰ مهر) و روز ملي چين راهي سينماها شود. نمايش اين فيلم در شب سال نوي چين در ماه ژانويه پيش‌بيني شده بود که به تاخير افتاد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar