خبرآنلاين/ در نظرسنجي تازه سازمان صدا و سيما برنامه «دورهمي» با اجراي مهران مديري در جذب مخاطب از باقي برنامه‌هاي تلويزيون از جمله «عصر جديد» موفق‌تر عمل کرده‌ است.

تازه‌ترين نظرسنجي مرکز تحقيقات صدا و سيما نشان مي‌دهد شبکه‌هاي سه و نسيم هر کدام در مرداد ۱۳۹۹ با داشتن چهار برنامه در ميان ۱۰ برنامه داراي بيشترين تعداد مخاطب، صدرنشين جدول پربيننده‌ترين هاي سيما شدند. شبکه‌هاي مستند و پنج سيما هم هر کدام با يک برنامه در رتبه‌هاي بعدي اين جدول قرار گرفتند.

بر اساس اين نظرسنجي، ۸۱.۴ درصد مردم مرداد امسال بيننده برنامه‌هاي سيما شامل مجموعه‌هاي تلويزيوني، فيلم سينمايي، مسابقه، سخنراني، برنامه‌هاي گفت و گو محور، ورزشي و اخبار بوده‌اند.

در اين بين، «دورهمي» شبکه نسيم با ۵۰.۷ درصد مخاطب، رتبه اول جلب مخاطب را از آن خود کرده و پس‌ از آن، «عصر جديد ۲» شبکه سه با ۴۸.۸ درصد و تکرار «خندوانه» و «کودک شو» شبکه نسيم هم هر يک به ترتيب با ۳۷.۳ و ۳۴ درصد مخاطب در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفته‌اند.

«مستند حيات وحش» شبکه مستند با ۲۶.۵ درصد بيننده، «سمت خدا» و «اعجوبه‌ها»‌ي شبکه سه به ترتيب با ۲۰.۷ و ۱۸.۷ درصد مخاطب، «به خانه برمي‌گرديم» شبکه پنج با ۱۸.۴ درصد بيننده، «طبيب» شبکه سه با ۱۸.۲ درصد مخاطب و «شکرستان» شبکه نسيم با ۱۷.۸ درصد بيننده، رتبه‌هاي پنجم تا دهم را در ميان ۱۰ برنامه پرمخاطب شبکه‌هاي مختلف سيما کسب کرده‌اند.

بر اساس نظرسنجي مرکز تحقيقات صداوسيما شبکه نسيم ۷ برنامه داراي بيش از ۱۰ درصد مخاطب دارد به‌طوري‌که «دورهمي» ۵۰.۷، تکرار «خندوانه» ۳۷.۳، «کودک شو» ۳۴، «شکرستان» ۱۷.۸، «شوتبال» ۱۵.۳، «ويتامين خ» ۱۴.۶ و «نسيم آوا» ۱۳.۲ درصد بيننده داشته‌اند.

بر اساس اين نظرسنجي، اين برنامه‌ها به ترتيب موفق شدند رضايت ۹۲.۹، ۹۱.۲، ۹۱.۸، ۹۴.۴، ۹۰.۳، ۸۱.۵ و ۹۱.۳ درصد مخاطبان را در حد زياد به دست آورند.

شبکه سه هم ۶ برنامه داراي بيش از ۱۰ درصد مخاطب داشته است و «عصر جديد ۲» ۴۸.۸، «سمت خدا» ۲۰.۷، «اعجوبه‌ها» ۱۸.۷، «طبيب» ۱۸.۲، «فوتبال برتر» ۱۵.۲ و «ميدون» ۱۳.۱ درصد بيننده داشته‌اند. ميزان رضايت در حد زياد از اين برنامه‌ها هم به ترتيب، ۹۳.۹، ۹۵.۲، ۷۹.۶، ۹۵.۵، ۸۸ و ۷۹.۷ درصد بوده است.

شبکه يک سيما ۵ برنامه داراي بيش از ۱۰ درصد مخاطب را در مرداد ماه در کارنامه خود ثبت کرده است. در اين شبکه، «دستپخت» ۱۶.۲، «سيماي خانواده» ۱۵.۲، «مسابقه ايران» ۱۲.۱، «آفتاب شرقي» ۱۰.۴ درصد و «صبح بخير ايران» ۱۰ درصد مخاطب داشتند. رضايت در حد زياد مخاطبان از «دستپخت» ۸۶.۷، «سيماي خانواده» ۹۰.۲، «مسابقه ايران» ۸۶.۳، «آفتاب شرقي» ۹۰.۵ و «صبح بخير ايران» ۸۵ درصد بوده است.

شبکه ورزش هم ۴ برنامه «فوتبال ۱۲۰»، «شب‌هاي فوتبالي»، «لذت فوتبال» و «ويدئو چک» را در باشگاه برنامه‌هاي بالاي ۱۰ درصد بيننده داشته است. هر يک از اين برنامه‌ها به ترتيب ۱۲.۷، ۱۲، ۱۱.۸ و ۱۰.۴ مخاطب داشتند و موفق شدند در حد زياد رضايت ۹۶.۱، ۹۴.۵، ۹۳.۱ و ۹۶.۷ درصد از مخاطبان خود را کسب کنند.

«مستند حيات وحش» و «همسفر» شبکه مستند هم هر يک به ترتيب با ۲۶.۵ و ۱۰.۴ درصد بيننده، توانستند رضايت ۹۲.۵ و ۹۲.۱ درصد بينندگان را در حد زياد جلب کنند.

شبکه دو سيما هم با «بچه محل» (۱۵.۲ درصد) و «عصر خانواده» (۱۰ درصد بيننده) توانست به ترتيب رضايت در حد زياد ۹۱.۳ و ۸۴ درصد مخاطبان اين برنامه‌ها را به دست آورد. شبکه پنج هم با «به خانه برمي‌گرديم» توانست ۱۸.۴ درصد بيننده را پاي تلويزيون بنشاند و براي اين برنامه رضايت در حد زياد ۹۳.۷ درصد بينندگان را به ثبت برساند. شبکه سلامت نيز با «ضربان» حدود ۱۰ درصد مخاطب را پاي تلويزيون نشاند و توانست براي اين برنامه ۸۱ درصد رضايت در حد زياد مخاطبانش را فراهم آورد.

در جدول زير مي‌توانيد برنامه‌هاي داراي بيش از ۱۰ درصد مخاطب شبکه‌ها در مرداد ۱۳۹۹ را به ترتيب رتبه‌بندي و نام شبکه ملاحظه کنيد.

مخاطبان سيما؛ ۸۱.۴ درصد/ دورهمي؛ پربيننده‌ترين برنامه در مرداد ۹۹

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar