باشگاه خبرنگاران/ طبق دستور العمل‌هاي جديدي که به تازگي براي جشنواره فيلم ونيز ارائه شده، پوشيدن ماسک در طول نمايش فيلم‌ها ضروري خواهد بود.
جشنواره فيلم ونيز اولين رويداد سينمايي مهمي است که در ايام کرونايي به صورت حضوري برگزار مي‌شود. برگزارکنندگان اين رويداد شرکت‌کنندگان خود را ملزم مي‌کنند که طي نمايش فيلم‌ها از ماسک صورت استفاده کنند و اگر از خارج از اروپا به ايتاليا آمده اند، تست کرونا بدهند.

طبق دستورالعمل‌هاي جديدي که ارائه شده، طرفداران و عموم مردم در فرش قرمز اين جشنواره که از دوم تا دوازدهم سپتامبر برگزار مي‌شود، دور نگه داشته خواهند شد. همين طور براي اطمينان از خالي ماندن برخي از صندلي‌هاي سينما، سينمارو‌ها بايد بليت را به صورت آنلاين از قبل رزرو کنند.

۹ محل در مکان‌هاي مختلف ونيز در نظر گرفته شده تا سينمارو‌ها و افراد رسانه‌ها را چک کنند. اقدامات ديگر برگزار کنندگان جشنواره نيز از شکل گيري جمعيت جلوگيري مي‌کند.

در ايتاليا سينمارو‌ها بايد براي ورود به سينما‌ها از ماسک صورت استفاده کنند، اما به محض مستقر شدن در صندلي خود مي‌توانند ماسک خود را بردارند. جشنواره ونيز نيز در نظر دارد، اين اقدام را در محيط‌هاي سربسته و در طول نمايش فيلم‌ها اجرايي کند.

بخش عمده جشنواره‌هاي فيلم «تورنتو» و «نيويورک» که به دنبال جشنواره ونيز برگزار مي‌شود، در اين دوره به صورت مجازي خواهند بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar