فارس/ برنامه اين هفته تالارهاي نمايشي مجموعه تئاتر شهر تا پايان روز پنجشنبه هفتم شهريور ماه اعلام شد.
برنامه اين هفته تالارهاي نمايشي مجموعه تئاتر شهر در حالي اعلام شد که اين مجموعه از روز هفتم تا پايان روز دوازدهم شهريور ماه به مناسبت ايام سوگواري تاسوعا و عاشوراي حسيني اجرايي نخواهد داشت.

براساس برنامه ريزي هاي انجام گرفته  نمايش «اوديسه 2020» به نويسندگي امين طباطبايي و کارگرداني آرش دادگر که از روز دوشنبه 27 مرداد ماه در تالار چهارسو اجراي خود را آغاز کرده ساعت 19:30 با مدت زمان 80دقيقه و قيمت بليت 40 هزار تومان به صحنه مي رود.

«اوديسه 2020» که آرش دادگر، امين طباطبايي و ندا حبيبي در آن به عنوان بازيگر حضور دارند، يک روايت نمايشي متفاوت درباره جنگ تروا وسازنده اسب چوبي است که «اوليس» شخصيت نمايش پس از 10 سال آوارگي به خانه باز مي گردد.

در تالار سايه نمايش «فقط چهل روزه بودم» به نويسندگي مسعود هاشمي نژاد و کارگرداني مسعود طيبي  که از روز جمعه 24 مرداد ماه اجراي خود را با بازي  ايمان‌ميرهاشمي، آرزو صفي‌ياري آغاز کرده ، ساعت 19 به مدت زمان 45 دقيقه و قيمت بليت 30 هزار تومان روي صحنه مي رود.

«فقط چهل روزه بودم» داستان زندگي زني است که چهل روز با روح همسر نويسنده اش که در اثر کرونا فوت کرده، زندگي مي کند و حالا  نقطه اوج داستان در چهلمين شب رخ مي دهد.

نمايش «جواديه (بيست متري)» به نويسندگي کهبد تارج ، کارگرداني رضا بهرامي و بازي آرش فلاحت پيشه، آيه کيانپور، اميرعدل پرور، هومن بنايي که از روز 16 مرداد ماه اجراي خود را در تالار قشقايي تئاتر شهر آغاز کرده، ساعت 19:30 با مدت زمان 75 دقيقه و قيمت بليت 40 هزار تومان به اجراي خود ادامه مي دهد.

اين اثر نمايشي قصه چهار نفر از بچه محله هاي جواديه تهران است که در دهه شصت هر کدام زندگي خود را داشته اند و در حال حاضر که انها مرده اند به محله خود مي ايند و روايت خاطرات محله و‌زندگي خود را در گذشته مي کنند.

*اسدي: امسال با صدايي رساتر از صاحبان راستين حرفه شريف پزشکي قدرداني کنيم

مدير مجموعه تئاتر شهر همزمان با فرا رسيدن روز پزشک، ضمن انتشار متني از زحمات کادر درمان کشور در صف مقدم احياي سلامت ايرانيان قدرداني کرد.  سعيد اسدي مدير مجموعه تئاتر شهر همزمان با فرا رسيدن اول شهريور ماه که در تقويم رسمي کشور به روز پزشک نامگذاري شده، متني را منتشر کرد.

در متن نوشته شده از سوي سعيد اسدي آمده است:

« اگر چه هر سال روز پزشک پر از احساس قدرداني و بيان سپاس همگي ما بوده است، اما اکنون و در اين سال ويژه، که صاحبان راستين اين حرفه شريف در کشاکش با مرگ و زندگي، چون رخت سپيدشان پاک نهاد و روشن ضمير، به بقا و حيات دور از گزند بيماري اميدوارمان نگاه مي دارند، بايد کوشش ايشان براي تندرستي‌ و نويد زندگي عاري از بيماري را با صدايي بلندتر و رسا تر سپاسگزاري کنيم.

مديريت و کارکنان مجموعه‌ي تئاترشهر روز پزشک را صميمانه و با افتخار به تمامي پزشکان سخت کوش و مهربان و کوشا در صف مقدم احياي سلامت ايرانيان تبريک مي گويند.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar