ميزان/ رضا بنفشه‌خواه بازيگر فيلم سينمايي «اجاره نشين‌ها» گفت: دستمزدهاي هرچند کم هم به موقع پرداخت نمي‌شود و من به عنوان بازيگر بايد براي دريافت هزينه به دنبال تهيه کننده بدوم، به همين دليل ترجيح مي‌دهم هم به خاطر کرونا و هم به خاطر شرايط مالي بازي نکنم.  

رضا بنفشه خواه درباره فعاليت هاي خود در عرصه بازيگري گفت: من مثل هميشه بسيار کم کار هستم، شرايط به نحوي شده که ديگر نمي توان سر پروژه خاصي رفت، کرونا تمامي معادلات را بر هم زده و بسياري از توليدات هم متوقف شده اند.  متاسفانه شرايط بيماري کرونا تمامي کشور را با خود درگير کرده است، نمي توان در اين زمينه دنبال مقصر بود، شرايطي است که تمام دنيا با آن دست و پنجه نرم مي کند، به همين دليل پيشنهادات بازي هم به مراتب کم شده است.

بازيگر فيلم سينمايي «اجاره نشين‌ها» دليل ديگر دوري خود از بازيگري را اينگونه توصيف کرد: اين روزها براي بازي در نقش هاي کوتاه با پيشکسوتان تماس مي گيرند، نقش هايي که نبودشان هم تاثيري در اثر نمي گذارد و بودنشان هم امتياز مثبتي براي کار نخواهد بود. از سويي دستمزد بازيگران به خوبي پرداخت نمي شود، براي يک نقش مي خواهند دستمزد چند سال پيش را به من بدهند، بعد از طرفي دستمزد هرچند کم هم به موقع پرداخت نمي شود و من به عنوان بازيگر بايد براي دريافت هزينه به دنبال تهيه کننده بدوم، به همين دليل ترجيح مي دهم هم به خاطر کرونا و هم به خاطر شرايط مالي بازي نکنم. 

اين بازيگر پيشکسوت سينما و تلويزيون قرارداد بازيگران را کم مايه خواند و اضافه کرد: متاسفانه قراردادهايي که بين تهيه کننده و بازيگر امضا مي شود چندان قابل پيگيري نيست و حتي اگر بازيگري دستمزدش را نگيرد با توسل به آن قرارداد به هيچ جايي نمي رسد. خود من بارها تجربه اين اتفاقات را داشته ام و به همين خاطر مي گويم قرارداد بازيگران به نوعي کاربردي نيست. 

بنفشه خواه با اشاره وضعيت بيماري کرونا در کشور تصريح کرد: شرايط براي همه ما سخت است، بسياري از بازيگران پيشکسوت وضعيت ناگواري را بعد از ماه ها تعطيلي توليدات تجربه مي کنند، اميدوارم همه ما با حس مسئوليت پذيري در جامعه قدم برداريم و با انجام نکات بهداشتي باعث شويم تا اين بيماري هرچه زودتر از سرزمين ما خداحافظي کند. 

وي در همين راستا خاطرنشان کرد: شايد راه اصلي دور شدن از وضعيت فعلي کرونا فقط و فقط رعايت کردن نکات بهداشتي توسط خودمان باشد زيرا تا وقتي که چرخه انتقال کمرنگ نشده باشد نمي توان به آينده ريشه کن شدن بيماري اميد چنداني داشت. 


 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar