ايسنا/ «لوري لافلين» هنرپيشه آمريکايي و همسرش به ترتيب به تحمل دو و پنج ماه زندان به جرم شرکت داشتن در پرونده تقلب دانشگاهي محکوم شدند.
«لوري لافلين» هنرپيشه ۵۶ ساله سريال «فول هوس» و همسرش روز جمعه در حالي به گذراندن دو و پنج ماه زندان محکوم شدند که در ماه «مه» به علت تلاش غيرقانوني براي فرستادن فرزندانشان به دانشگاه‌هاي معتبر متهم شناخته شدند.

«لافلين» از قاضي دادگاه بوستون بابت عملکرد غيرقانوني اش براي کمک به امتيازات غيرمنصفانه دخترانش در روند ورود به دانشگاه‌هاي معتبر عذرخواهي کرد.

قاضي اين پرونده «لافلين» و همسرش را از جمله افرادي دانست که در رسوايي پر سر و صداي والدين ثروتمندي که از رشوه دادن و تقلب براي فرستادن فرزندانشان به دانشگاه‌هاي برتر استفاده مي‌کردند، نقش داشتند.

اين هنرپيشه که به يکي از چهره‌هاي مشهور اين رسوايي بزرگ تبديل شده است، بيان کرد: «من حقيقتا و عميقا متاسف هستم و بايد با عواقب کارم رو به رو شوم و اين اشتباه را جبران کنم.»

قاضي اين پرونده همچنين «لافلين» و همسرش را به ترتيب به پرداخت جريمه نقدي ۱۵۰ هزار دلار و ۲۵۰ هزار دلار و همچنين سپري کردن  ۱۰۰ و ۲۵۰ ساعت خدمات اجتماعي محکوم کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar