جام جم/ رادیو گفت و گو در هفته دولت برنامه هایی را تدارک دیده است.
 شبکه رادیویی گفت وگو از زمان تاسیس خود تا امروز همیشه با مناسبت های مختلف همراه شده و مطابق با جریان روز برنامه هایی را تدارک دیده است. روندی که اغلب بر پایه همان اصل گفت وگوی معروف شکل می گرفت. این روزها هم این شبکه با فعال کردن برنامه سازان خود قرار است ضمن پرداختن به موضوع تروریسم و ماهیت گروهک های تروریستی وابسته به نظام سلطه،

به گرامیداشت مقام شامخ شهیدان رجایی و باهنر به عنوان دولتمردان نمونه نظام اسلامی بپردازد. همچنین معرفی دستاوردها و برنامه های دولت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور هم عناوین دیگری است که در روند این برنامه ها مورد بررسی قرار می گیرد.
علاوه بر اینها با توجه به شرایط تحریم و درگیری کشورمان با بیماری کرونا و سانسور برخی موفقیت ها در این زمینه توسط رسانه های ضد ایرانی، رادیو گفت وگو می کوشد با اطلاع رسانی درست نسبت به عملکرد دولت در تعامل هر چه بیشتر مردم و دولت سهیم باشد.

در همین زمینه، دکترکوچک زاده مدیر شبکه گفت وگو با گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر؛ هفته دولت را زمانی برای تکریم شهدای دولت و قدردانی از خدمات دولت های خدمتگزار دانست و گفت: پاسداشت این هفته، ضرورتی است که سبب قرابت بیشتر مردم و دولت می شود. شهیدان رجایی و باهنر الگوهای روشن و بالنده کارگزاران نظام دینی هستند که تاسی به آنها نه تنها انسان و کارگزار تراز انقلاب اسلامی را توصیف می کند بلکه موجب ارتقای سطح کارآمدی نظام دینی در تمامی شوون خواهد شد.به همین دلیل در سال جاری و در هفته دولت، رادیو گفت وگو با توانی مضاعف به صحنه خواهد آمد تا صدای این دستاوردها شود.
این که در این هفته به صورت جزئی تر قرار است چه اتفاقی در این شبکه بیفتد، سوالی بود که کوچک زاده در پاسخ به آن گفت: تمام تلاش من و همکارانم در رادیو گفت وگو این است که در هفته دولت، اخبار خوشی در حوزه های مختلف را به سمع مردم خوبمان برسانیم. ضمن این که یکی از رسالت هایی که در رادیو گفت وگو برای خود تعریف کرده ایم انعکاس اخبار خوب یا اخبار توسعه است؛ چیزی که توسط رسانه های معاند و ضد ایرانی همواره هدف سانسور قرار می گیرد.

 کوچک زاده با بیان اقدامات این شبکه در هفته دولت توضیح داد: کمربند برنامه های خبری تحلیلی این شبکه در سه نوبت صبحگاهی، نیمروزی و عصرگاهی به صورت ویژه همراه با سخنگویان دستگاه های دولتی به بیان عملکرد این دستگاه ها می پردازد تا دقیق ترین و تازه ترین اخبار خوب دستاوردهای هیات اجرایی کشور را به سمع مردم برساند. در حالی که دشمنان می کوشند با سلاح تحریف و تحریم، قامت مقاومت مردم ایران را با تزلزل روبه رو کنند؛ بیان دستاوردهای دولت، مانع بزرگی بر سر راه دشمنان شرور در توجیه و استمرار تحریم خواهد بود به همین منظور ما در تمامی برنامه ها با این رویکرد پیش خواهیم رفت.

 جزئیات یک هفته پر گفت وگو
محمد معافی معدنی، مدیرگروه تاریخ و فرهنگ شبکه گفت وگو هم با بیان اقدامات این شبکه در هفته دولت توضیح داد: در هفته دولت همچون گذشته؛ رادیو گفت وگو پلی است که ارتباط مستقیم مردم را با نمایندگان دولت و دولتی ها فراهم خواهد کرد.

در ادامه به گفته او بخش الف_ب_آبادانی هرروز در برنامه صبح و گفت وگو ساعت ۷ تا ۸ به تبیین اقدامات دولت می پردازد. چنان که در سال های اولیه انقلاب دولتمردان کوشیدند با این الفبا به توسعه زیرساخت های آبی و برقی که از الزامات پیشرفت یک کشور است، بپردازند و اکنون پس از گذشت سال ها این روند به جایی رسیده که دورترین نقاط کشور از این دو نعمت اساسی برخوردار هستند، لذا ما نیز در راستای معرفی دستاوردهای دولت کوشیده ایم در برنامه «صبح و گفتگو» با اعضای هیات دولت همراه شویم و در عمل به وظیفه اطلاع رسانی دستاوردها به نوبه خود گامی موثر برداریم.
بخش با سخنگویان هم که حدود سه ماه است در دو مجله خبری رویداد و بدون خط خوردگی فرصتی را برای سخنگویان نهادها و وزارتخانه های مختلف فراهم کرده در این هفته به صورت ویژه به عملکرد این نهادها می پردازد.

بخش با سخنگویان برنامه رویداد ساعت ۱۲ و با سخنگویان برنامه بدون خط خوردگی ساعت ۱۹روی آنتن می رود تا تریبونی برای دستگاه اجرایی کشور باشد. همچنین در یکی از پرشنونده ترین برنامه های شبکه هر روز ساعت ۱۴:۳۰، میزبان وزرای دولت دوازدهم خواهیم بود تا به تشریح دستاوردها و انعکاس تلاش همکاران شان در وزراتخانه متبوع بپردازند.

برنامه «گفتگوی اجتماعی» نیز با رویکرد بیان نقطه نظرات بخش های مختلف دولت اعم از سازمان های دولتی و مردم نهاد با برگزاری نشست های خبری برای معاونان رئیس جمهور و مسوولان سازمان های مختلف سعی دارد صدای رسای دولت باشد.

گفتنی است، رادیو گفت وگو روی موج اف ام ردیف ۵/۱۰۳ مگاهرتز و نیز از طریق گیرنده های دیجیتالی، اپلیکیشن های ویژه تلفن همراه ایرانصدا و نیز نشانی اینترنتی http://radiogoftogoo.ir قابل دریافت است.

 همچنین علاقه مندان می توانند با شماره گیری ۲۷۸۶۱۰۳۵ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۰۳۵ با برنامه های رادیو گفت وگو و برنامه سازان این شبکه در ارتباط باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar