جام جم/ راديو گفت و گو در هفته دولت برنامه هايي را تدارک ديده است.
 شبکه راديويي گفت وگو از زمان تاسيس خود تا امروز هميشه با مناسبت هاي مختلف همراه شده و مطابق با جريان روز برنامه هايي را تدارک ديده است. روندي که اغلب بر پايه همان اصل گفت وگوي معروف شکل مي گرفت. اين روزها هم اين شبکه با فعال کردن برنامه سازان خود قرار است ضمن پرداختن به موضوع تروريسم و ماهيت گروهک هاي تروريستي وابسته به نظام سلطه،

به گراميداشت مقام شامخ شهيدان رجايي و باهنر به عنوان دولتمردان نمونه نظام اسلامي بپردازد. همچنين معرفي دستاوردها و برنامه هاي دولت در مسير توسعه و پيشرفت کشور هم عناوين ديگري است که در روند اين برنامه ها مورد بررسي قرار مي گيرد.
علاوه بر اينها با توجه به شرايط تحريم و درگيري کشورمان با بيماري کرونا و سانسور برخي موفقيت ها در اين زمينه توسط رسانه هاي ضد ايراني، راديو گفت وگو مي کوشد با اطلاع رساني درست نسبت به عملکرد دولت در تعامل هر چه بيشتر مردم و دولت سهيم باشد.

در همين زمينه، دکترکوچک زاده مدير شبکه گفت وگو با گراميداشت سالروز شهادت شهيدان رجايي و باهنر؛ هفته دولت را زماني براي تکريم شهداي دولت و قدرداني از خدمات دولت هاي خدمتگزار دانست و گفت: پاسداشت اين هفته، ضرورتي است که سبب قرابت بيشتر مردم و دولت مي شود. شهيدان رجايي و باهنر الگوهاي روشن و بالنده کارگزاران نظام ديني هستند که تاسي به آنها نه تنها انسان و کارگزار تراز انقلاب اسلامي را توصيف مي کند بلکه موجب ارتقاي سطح کارآمدي نظام ديني در تمامي شوون خواهد شد.به همين دليل در سال جاري و در هفته دولت، راديو گفت وگو با تواني مضاعف به صحنه خواهد آمد تا صداي اين دستاوردها شود.
اين که در اين هفته به صورت جزئي تر قرار است چه اتفاقي در اين شبکه بيفتد، سوالي بود که کوچک زاده در پاسخ به آن گفت: تمام تلاش من و همکارانم در راديو گفت وگو اين است که در هفته دولت، اخبار خوشي در حوزه هاي مختلف را به سمع مردم خوبمان برسانيم. ضمن اين که يکي از رسالت هايي که در راديو گفت وگو براي خود تعريف کرده ايم انعکاس اخبار خوب يا اخبار توسعه است؛ چيزي که توسط رسانه هاي معاند و ضد ايراني همواره هدف سانسور قرار مي گيرد.

 کوچک زاده با بيان اقدامات اين شبکه در هفته دولت توضيح داد: کمربند برنامه هاي خبري تحليلي اين شبکه در سه نوبت صبحگاهي، نيمروزي و عصرگاهي به صورت ويژه همراه با سخنگويان دستگاه هاي دولتي به بيان عملکرد اين دستگاه ها مي پردازد تا دقيق ترين و تازه ترين اخبار خوب دستاوردهاي هيات اجرايي کشور را به سمع مردم برساند. در حالي که دشمنان مي کوشند با سلاح تحريف و تحريم، قامت مقاومت مردم ايران را با تزلزل روبه رو کنند؛ بيان دستاوردهاي دولت، مانع بزرگي بر سر راه دشمنان شرور در توجيه و استمرار تحريم خواهد بود به همين منظور ما در تمامي برنامه ها با اين رويکرد پيش خواهيم رفت.

 جزئيات يک هفته پر گفت وگو
محمد معافي معدني، مديرگروه تاريخ و فرهنگ شبکه گفت وگو هم با بيان اقدامات اين شبکه در هفته دولت توضيح داد: در هفته دولت همچون گذشته؛ راديو گفت وگو پلي است که ارتباط مستقيم مردم را با نمايندگان دولت و دولتي ها فراهم خواهد کرد.

در ادامه به گفته او بخش الف_ب_آباداني هرروز در برنامه صبح و گفت وگو ساعت ۷ تا ۸ به تبيين اقدامات دولت مي پردازد. چنان که در سال هاي اوليه انقلاب دولتمردان کوشيدند با اين الفبا به توسعه زيرساخت هاي آبي و برقي که از الزامات پيشرفت يک کشور است، بپردازند و اکنون پس از گذشت سال ها اين روند به جايي رسيده که دورترين نقاط کشور از اين دو نعمت اساسي برخوردار هستند، لذا ما نيز در راستاي معرفي دستاوردهاي دولت کوشيده ايم در برنامه «صبح و گفتگو» با اعضاي هيات دولت همراه شويم و در عمل به وظيفه اطلاع رساني دستاوردها به نوبه خود گامي موثر برداريم.
بخش با سخنگويان هم که حدود سه ماه است در دو مجله خبري رويداد و بدون خط خوردگي فرصتي را براي سخنگويان نهادها و وزارتخانه هاي مختلف فراهم کرده در اين هفته به صورت ويژه به عملکرد اين نهادها مي پردازد.

بخش با سخنگويان برنامه رويداد ساعت ۱۲ و با سخنگويان برنامه بدون خط خوردگي ساعت ۱۹روي آنتن مي رود تا تريبوني براي دستگاه اجرايي کشور باشد. همچنين در يکي از پرشنونده ترين برنامه هاي شبکه هر روز ساعت ۱۴:۳۰، ميزبان وزراي دولت دوازدهم خواهيم بود تا به تشريح دستاوردها و انعکاس تلاش همکاران شان در وزراتخانه متبوع بپردازند.

برنامه «گفتگوي اجتماعي» نيز با رويکرد بيان نقطه نظرات بخش هاي مختلف دولت اعم از سازمان هاي دولتي و مردم نهاد با برگزاري نشست هاي خبري براي معاونان رئيس جمهور و مسوولان سازمان هاي مختلف سعي دارد صداي رساي دولت باشد.

گفتني است، راديو گفت وگو روي موج اف ام رديف ۵/۱۰۳ مگاهرتز و نيز از طريق گيرنده هاي ديجيتالي، اپليکيشن هاي ويژه تلفن همراه ايرانصدا و نيز نشاني اينترنتي http://radiogoftogoo.ir قابل دريافت است.

 همچنين علاقه مندان مي توانند با شماره گيري ۲۷۸۶۱۰۳۵ و سامانه پيامکي ۳۰۰۰۰۱۰۳۵ با برنامه هاي راديو گفت وگو و برنامه سازان اين شبکه در ارتباط باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar