ميزان/ فيلم سينمايي «روي ‌صخره‌ها» به کارگرداني «سوفيا کاپولا» دختر فرانسيس فورد کاپولا خالق سه گانه «پدرخوانده» بعد از اتمام دوران شيوع بيماري کرونا اکران بين المللي خود در سينماهاي جهان را آغاز خواهد کرد. 
رشيدا جونز، بيل مري، مارلون وينز، جسيکا هنويک، جني سليت از جمله بازيگراني هستند که حضورشان در اين فيلم قطعي است، اين فيلم در ژانر کمدي ساخته شده و تهيه کنندگي آن را سوفيا کوپولا در کنار يوري هنلي و ميچ گليزر بر عهده دارد. 


همچنين سوفيا کاپولا کارگردان برنده شير طلايي جشنواره فيلم ونيز که در کارنامه کاري خود آثاري همچون «درجايي» و «گمشده در ترجمه» براي شبکه آنلاين اپل پلاس مجموعه مي‌سازد. سوفيا دخترعموي نيکلاس کيج و فرزند کارگردان شهير آمريکايي فرانسيس فورد کوپولا است و در مراسم دريافت جايزه، از پدرش به خاطر آنچه به وي آموخته قدرداني کرد.
وي کانديداي بفتاي بهترين فيلمنامه و بهترين کارگرداني براي فيلم گمشده در ترجمه در سال ۲۰۰۳ شد، کاپولا براي تازه ترين اثر خود از داستان «عرف کشور» به قلم نويسنده مشهور آمريکايي و برنده جايزه پوليتزر ايديت وارتون را اقتباس خواهد کرد. 

وارتون با کتاب عصر معصوميت شهرت دارد. وارتون کتاب عرف کشور را در سال ۱۹۱۳ به چاپ رساند. داستان درباره دختري اهل غرب ميانه به نام اوندين است که تلاش مي‌کند در جامعه شهر نيويورک خودش را بالا بکشد.

منابع نزديک به توليد تاييد کردند که قرار است سوفيا کاپولا از اين کتاب يک مجموعه کوتاه بسازد. جزئيات بيشتري از اين پروژه منتشر نشده است. هنوز روشن نيست که مجموعه يک درام روزآمد است يا داستان در ابتداي قرن بيستم مي‌گذرد. کاپولا در يک بيانيه گفت: «اوندين محبوبترين ضدقهرمان زن ادبيات براي من است. ومن بسيار هيجان زده ام که او را به روي پرده مي‌آورم.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar