مهر/ در حالي که آمريکا با بخش کوچکي از پرده‌هاي سينماهايش در حال فعاليت است، فيلم جديد راسل کرو با اقبال روبه‌رو شد و در همين حال يک فيلم بلاکباستري در چين اميد را به گيشه برگرداند.
بعد از ماه‌ها بسته ماندن سينماها، باکس آفيس آمريکا توانست بالاترين ميزان فروش خود را در دوران پس از پاندمي تجربه کند.

سالن‌هاي سينما در فلوريدا، تگزاس، جورجيا و ديگر بخش‌هاي آمريکا که اجازه افتتاح دوباره را با راهبردهاي ايمني پيدا کرده‌اند، نخستين نمايش بزرگ سينمايي خود را از ماه مارس تاکنون تجربه کردند. فيلم «قاطي‌کرده» يا «نامتعادل» محصول سولستيس استوديوز با نقش‌آفريني راسل کرو اين نمايش بزرگ را رقم زد و توانست در ۱۸۲۳ سالن در آمريکاي شمالي بزرگ‌ترين اکران از زمان آغاز پاندمي تا به حال را ثبت کند.

اين فيلم در آخر هفته‌اي که به پايان رسيد بيش از ۴ ميليون دلار فروخت که با توجه به وضعيت موجود، رقم نويدبخشي بود. در دوران عادي اين رقم چيزي نيست که توجه جلب کند اما در حال حاضر فقط بخش کوچکي از بيش از ۶ هزار پرده سينما در سراسر کشور فعال هستند و براي بازارهاي عظيمي از جمله نيويورک، کاليفرنيا و نيوجرزي هنوز تاريخ افتتاح دوباره‌اي اعلام نشده است.

بخش اعظمي از فروش «Unhinged» در دالاس، هيوستون، شيکاگو، آتلانتا و اورلاندو رقم خورد و سولستيس مي‌خواهد تا آخر هفته آينده نمايش فيلم را به بيش از ۲۳۰۰ سينما در آمريکاي شمالي گسترش بدهد. از يک طرف اين فيلم رقيبي جدي ندارد اما از طرف ديگر استوديوهاي ديگر و مالکان سالن‌هاي سينما هنوز نمي‌دانند مخاطبان چقدر مشتاق بازگشت هستند.

اما در بازار چين، بلاک‌باستر باکس آفيسي رسماً بازگشت. طي آخر هفته، فيلم حماسي جنگي چيني «هشتصد نفر» وارد سينماها شد و توانست حدود ۱۰۷ ميليون دلار بفروشد. اين در حالي است که سينماهاي چين هنوز به خاطر پاندمي با ظرفيت ۵۰ درصد فعاليت مي‌کنند.

سينماها در چين از اواخر ژانويه بسته شدند و در هفته‌هاي اخير به آرامي در حال افتتاح دوباره بوده‌اند. عملکرد بهتر از حد انتظار «هشتصد نفر» مي‌تواند نشانه مثبت خوبي براي صنعت جهاني فيلم باشد که ضربه عظيمي از بسته شدن سينماها خورده است.

اين فيلم که توسط گوان هو کارگرداني شده، توسط استوديوي خصوصي برادران هوايي با بودجه‌اي بيش از ۸۰ ميليون دلار توليد شده و يکي از جاه‌طلبانه‌ترين فيلم‌هاي جنگي ساخته شده در تاريخ چين است. فروش اين فيلم در لوکيشن‌هاي آي‌مکس بسيار خوب و معادل با ۶.۷ ميليون دلار بود.

«هشتصد نفر» داستان يکي از بخش‌هاي اصلي جنگ چين و ژاپن را در سال ۱۹۳۷ روايت مي‌کند. در برخوردي که در فيلم به تصوير کشيده مي‌شود، گروهي از سربازان و مردم عادي که جمعاً در افسانه‌ها به‌عنوان «هشتصد قهرمان» شناخته مي‌شوند، به مدت چهار روز جلوي امواجي از نيروهاي ژاپني ايستادگي کردند و اجازه دادند نيروهاي اصلي چيني به سمت غربي کشور عقب‌نشيني و از آن بخش دفاع کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar