خبرآنلاين/ «گرگم و گله مي‌برم» به کارگرداني اميرهوشنگ معين، تنديس و جايزه هجدهمين جشنواره انيميشن هيروشيما ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.
پويانمايي کوتاه «گرگم و گله مي‌برم» که به بخش مسابقه رسمي هجدهمين جشنواره انيميشن هيروشيما ۲۰۲۰ راه پيدا کرده بود، تنديس جشنواره و جايزه نقدي يک ميليون ين ژاپن را به دست آورد.

هيات داوران جشنواره، اين جايزه را به خاطر اينکه اين اثر هنري مرزهاي بين واقعيت و اجراهاي تئاتري و سينما را از طريق تصاوير زيبا و اصوات هارمونيک، محو مي‌کند، شايسته اين جايزه دانستند.
انيميشن «گرگم و گله مي‌برم» که از توليدات سال ۱۳۹۶ کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان است، تاکنون ۱۴ جايزه بين‌المللي را از آن خود کرده و بيش از ۳۰ حضور بين‌المللي نيز داشته است.

اين پويانمايي هشت دقيقه‌اي برگرفته از داستاني با همين‌ نام نوشته افسانه‌ شعبان‌نژاد از انتشارات کانون پرورش فکري است که با تکنيک انيميشن ديجيتال در امور سينمايي کانون توليد شده است.
جشنواره دوسالانه انيميشن هيروشيما يکي از مهم‌ترين جشنواره‌هاي انيميشن جهان و مورد تاييد جايزه آکادمي اسکار براي فيلم‌هاي کوتاه است که امسال از ۳۰ مرداد تا ۳ شهريور ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۰ بدون حضور مخاطبان در شهر هيروشيما ژاپن برگزار شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar