مهر/ فيلم «روي صخره‌ها» ساخته سوفيا کاپولا که داستانش درباره رابطه يک پدر و دختر با نقش‌آفريني رشيدا جونز و بيل موري است در فستيوال فيلم نيويورک در قسمت اسپات‌لايت پيش‌نمايش جهاني خود را تجربه مي‌کند.

اين فيلم توسط اي ۲۴ و اپل تي‌وي پلاس در اکتبر (مهر) اکران مي‌شود. کاپولا و موري آخرين بار در فيلم تحسين شده «گمشده در ترجمه» در سال ۲۰۰۳ همکاري کردند که جايزه اسکار بهترين فيلمنامه اوريجينال را براي کاپولا و نامزدي بهترين بازيگري را براي موري به ارمغان آورد.

بخش اسپات‌لايت پنجاه‌وهشتمين فستيوال فيلم نيويورک که روز هفدهم سپتامبر با «لاورز راک» استيو مک‌کويين آغاز و يازدهم اکتبر تمام مي‌شود، شامل مجموعه‌اي از پيش‌نمايش‌ها، رخدادها، نمايش‌هاي زنده و ديگر مراسم ويژه خواهد بود.

در اين بخش فيلم‌هاي ديگري نيز به نمايش درمي‌آيند که فيلم «آرمان‌شهر آمريکايي» ديويد برن به تهيه‌کنندگي اسپايک لي، فيلم «هاپر/ ولز» که صحبتي بين اورسون ولز و دنيس هاپر است که اخيراً کشف شده است، «صداي انساني» نخستين فيلم انگليسي زبان پدرو آلمادوار با نقش‌آفريني تيلدا سويينتون با اقتباس از نمايشنامه ژان کوکتو و «انحصار خشونت» مستند ساخته ديويد دوفرزنه درباره خشونت پليس عليه جنبش جليقه زردها از آن جمله هستند.

يوجين هرناندز و دنيس ليم مديران فستيوال نيويورک برنامه‌ريزي بخش اسپات‌لايت را انجام داده‌اند. اين در حالي است که اين فستيوال ساختار خود را تغيير داده و برنامه‌هايش حالا به پنج قسمت تقسيم مي‌شوند.

هرناندز در بيانيه‌اي گفت: پيش از پاندمي، من و دنيس ليم با کارکنان فيلم در مرکز لينکلن صحبت کرديم تا ببينيم چطور مي‌توانيم فستيوال فيلم نيويورک را بازسازي کنيم. قبول کرديم که ميان بخش‌هاي اصلي سالانه نياز به رخدادهاي خاص داريم که طي آن يک فيلم جديد توسط فيلمسازي شناخته‌شده رونمايي شود و با مکالمه‌هاي بلند وارد عمق موضوع‌هاي مختلف شود و چيزهاي جديد و غيرمنتظره نشان دهد.

وي افزود: در بخش اسپات‌لايت اسم‌هاي درخشاني داريم؛ اسپايک، پدرو، سوفيا، تيلدا، اورسن! اميدواريم اولين اسپات‌لايت ما سرگرم کننده‌، دربرگيرنده و روشنگرانه باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar