تسنيم/ صادق آهنگران، مداح و نوحه‌خوان شناخته شده دوران جنگ، از آشنايي‌اش با حسين پناهي گفت که مربوط به قبل از انقلاب مي‌شده و تا هم‌بازي شدن با اين بازيگر در تئاتر ادامه پيدا کرده است.

صادق آهنگران، با حضور در برنامه تلويزيوني «چهل‌تيکه»، از آشنايي‌اش با زنده‌ياد حسين پناهي، بازيگر و شاعر شناخته شده کشورمان گفت.

او که برخي نوحه‌هايش بر اساس اشعار حسين پناهي بوده است، درباره دوستي با اين بازيگر سينما و تئاتر گفت: «آشنايي من با حسين پناهي به دوران قبل از انقلاب برمي‌گشت. حسين پناهي عضو سازمان موحدين بود. سازماني که شمخاني، محسن رضايي، علم الهدي و حميد کاشاني عضو آن بودند. پناهي با همه آنها ارتباط داشت. کارش در سازمان عکاسي بود و زماني که تانک ها به خيابان آمده بودند، او بي محابا و بدون ترس جلو مي رفت و عکس مي‌گرفت.»

آهنگران ادامه داد: «بعدها که انقلاب پيروز شد، به همراه حسين پناهي چندين تئاتر بازي کردم. معمولا نقش‌هايي که حسين پناهي براي من مي‌نوشت، در آن نقش بايد تکه‌هايي هم مي‌خواندم. «هتل نيمکت» و «مرشد و بچه مرشد» دو نمايشي بودند که من در آنها براي حسين پناهي بازي کردم. نمايش «پل»، آخرين نمايشي بود که من در آن بازي کردم و بعد از آن من تئاتر را کنار گذاشتم. اين نمايش که کارگردان آن محمدجمال‌پور بود، يک صحنه داشت که من با حسين پناهي همبازي بودم. حسين جلو مي‌آمد و از من مي‌پرسيد تا حالا کجا بودي تو؟ و من بايد جواب او را مي‌دادم اما به محض اينکه حسين ديالوگ خودش را مي‌گفت، من زير خنده مي‌زدم. هر کاري که کرديم نتوانستيم اين صحنه را درست کنيم و من مدام مي‌خنديدم. همين باعث شد که تئاتر را کنار بگذارم.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar