خبرآنلاين/ چادويک بوزمن، بازيگر نقش بلک پنتر در دنياي سينمايي مارول که نامزد و برنده‌ جوايز سينمايي متعددي بود، پس از ۴سال مبارزه با بيماري سرطان از دنيا رفت.
چادويک آرون بوزمن، تهيه‌کننده، نويسنده و بازيگر پس از سال‌ها مبارزه با بيماري سرطان از دنيا رفت. او ۱۷ سال فعاليت حرفه‌اي سينمايي داشت و در چند فيلم دنياي سينمايي مارول، تبديل به بلک‌پنتر(پلنگ سياه) شد. 

پيش از آنکه چادويک وارد دنياي سينمايي مارول شود، با نقش جکي رابينسون از چهره‌هاي الگوي سياهپوستان در «42»(2013) و جيمز براون در «Get on Up»(2014) مشهور شده بود.

چادويک بوزمان اخيرا در فيلم اسپايک لي «5 هم‌خون» ايفاي نقش کرده بود.

چادويک بوزمن در نوامبر سال ۱۹۷۶ ميلادي متولد شد و ۲۸ اوت ۲۰۲۰ يعني ساعاتي قبل درگذشت.

پيام رسمي منتشرشده از سوي خانواده‌ او در شرح اتفاق غم‌انگيز پيش‌آمده به اين شرح است: «با اندوهي غير قابل اندازه‌گيري، از دنيا رفتن چادويک بوزمن را تاييد مي‌کنيم. او در سال ۲۰۱۶ ميلادي متوجه ابتلا به سطح سه بيماري سرطان روده شد و در چهار سال اخير مشغول مبارزه با آن بود. اين سرطان طي اين سال‌ها به سطح ۴ رسيد و اين مبارز واقعي را از بين ما برد. او خود را دربرابر همه‌ اين سختي‌ها مقاوم نگه داشت و فيلم‌هايي را تقديم شما کرد که بسيار به آن‌ها عشق مي‌ورزيد. بسياري از اين فيلم‌ها نيز بين عمل‌هاي جراحي متفاوت و شيمي‌درماني‌هاي او فيلم‌برداري شدند.

ايفاي نقش پادشاه تيچالا/بلک پنتر/پلنگ سياه و زنده کردن اين کاراکتر افتخار او بود.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar