همشهري آنلاين/  فيلم سينمايي «خواهر کوچک من» به کارگرداني مشترک استفاني شوت و ورونيک ريموند به نمايندگي از سوئيس به بخش بهترين فيلم بين‌المللي نود و سومين دوره مراسم اهداي جوايز اسکار معرفي شد.

«خواهر کوچک من» دومين تجربه کارگرداني فيلم بلند شوت و ريموند است که يک دهه پيش هم با «اتاق خواب کوچک من» نماينده سينماي سوئيس در اسکار بودند و البته نتوانستند به فهرست نامزدهاي نهايي اسکار بهترين فيلم خارجي‌زبان در آن زمان راه يابند.

«خواهر کوچک من» نخستين بار در دنيا زمستان سال گذشته در بخش مسابقه جشنواره برلين به نمايش درآمد و قرار است از اوايل سپتامبر در سينماهاي سوئيس و از ماه اکتبر در آلمان و اتريش روي پرده برود. داستان درباره يک خواهر و برادر با بازي نينا هاس و لارس اردينگر است که پس از غلبه برادر بر بيماري سرطان خون، دوباره همديگر را مي‌بينند.

سوئيس آخرين بار سال ۱۹۹۰ با «سفر اميد» به کارگرداني اگزاويه هوپ وارد فهرست نامزدهاي نهايي بهترين فيلم بين‌المللي شد و جايزه اسکار را هم برد. اين کشور يک اسکار ديگر هم در ۱۹۸۴ با «حرکات خطرناک» ريشار دمبو به دست آورد و سه فيلم ديگر هم در فهرست نامزدهاي اسکار بهترين فيلم خارجي دارد.

تا امروز فقط سوئيس با «خواهر کوچک من» و لهستان با «ديگر هرگز برف نمي‌بارد» وارد رقابت اسکار ۲۰۲۱ شده‌اند که به دليل شيوع گسترده ويروس کرونا دو ماه ديرتر از موعد هميشگي و امسال روز ۲۵ آوريل برگزار مي‌شود. سال گذشته ۴۰ فيلم اروپايي براي بردن اسکار تلاش کردند و سرانجام جايزه به «انگل» از کره جنوبي رسيد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar