ايرنا/ قصه اين سريال در دوره پهلوي اول روايت مي‌شود. اين سريال به سبک ديگر ساخته هاي سلطاني، داستاني عاشقانه و اجتماعي را در بستري تاريخي روايت مي‌کند.
سعيد سلطاني که ساخت سريال‌هاي خود ثابت کرده که به داستان‌هاي و روايت‌هاي تاريخي علاقه دارد، اين باز نيز با سريال تاريخي «بوم و بانو» به صدا و سيما برگشته است.
سطاني کارگردان و بازيگري است که شهرتش را بيش از هر چه با سريال «پس از باران» دارد. سريالي که پربيننده‌ترين سريال دهه ۸۰  بود از سويي ديگر سريال «ستايش» ساخته اوست، سريالي که خاطره «پس از باران» را در ذهن مخاطبان شکست. بايد ديد سريال جديد سلطاني به سرنوشت کدام کار او دچار مي‌شود؟پ

نقد به سلطاني او را قوي کرده است؟
سعيد سلطاني را همگان با نام سريال «پس از باران» مي‌شناسند. کارگرداني که تقريبا در صدا و سيما پر کار است و مجموعه‌هاي تلويزيوني «ميعاد در سپيده دم» ،«جواني»، «شکرانه» «رسم عاشقي» «لبه تاريکي»، «سال‌هاي برف و بنفشه»، «شکرانه»، «مأمور بدرقه» از جمله کارهاي اوست که هيچ کدام از آنها محبوبيت «پس از باران» را به دست نياورد و حتي سريال «ستايش» نقدهاي فراواني به سمت او روانه کرد.
 تا کنون در صدا و سيماي ايران کم سابقه بوده است که سريالي در حال پخش به علت کيفيت پايين از پخش آن جلوگيري شود. سري نخست سريال ستايش آذر ماه ۱۳۸۹ آغاز شد و با جذب مخاطب کارگردان را به اين فکر انداخت که سري دوم را نيز بسازد. اما سري دوم اين سريال سرانجامي خوش نداشت و در ميانه پخش توقيف شد.
حالا سريال تاريخي «بوم و بانو» به کارگرداني او روي آنتن شبکه دو سيما رفته است؛ مجموعه‌اي که مي‌تواند بازگشت دوباره اين کارگردان به فضا و مقطع تاريخي موردعلاقه‌اش باشد.

 درباره بوم و بانو
قصه اين سريال در دوره پهلوي اول روايت مي‌شود. اين مجموعه تلويزيوني داستاني عاشقانه و اجتماعي را در بستري تاريخي روايت مي‌کند و بزنگاهي از تلاقي عشق، سياست و مذهب را به تصوير مي‌کشد. اين سريال را آرمان زرين‌کوب تهيه‌کنندگي و شعله شريعتي و اعظم بهروز نويسندگي کرده‌اند.
قسمت اول سريال که پخش شده است نشاني از گره‌هاي داستان و رخ دادن اتفاقي غيرمنتظره ندارد اما اين احتمال وجود دارد که در به سبک ديگر ساخته‌هاي سعيد سلطاني در ادامه تماشاگر منتظر اتفاقات جذاب باشد و اگر سعيد سلطاني در اين سريال به جذب تماشاگر موفق نشود، پس از نقدهاي فراواني که به سريال ستايش شد براي او شکست بدي خواهد بود.
در اين سريال که مي‌توان گفت به ساخته‌هاي ديگر سطاني همچون «خانه‌اي در تاريکي»، «پس از باران» و تا اندازه‌اي «سال‌هاي برف و بنفشه» نزديک است، تا کنون مي‌توان گفت که بازيگران خوب با بازي قوي براي آن در نظر گرفته شده است.
مسعود رايگان، بهنام تشکر، مهدي احمدي، ديبا زاهدي، ساغر قناعت، مهدي ميامي، رحيم نوروزي، امير غفارمنش، ساناز سماواتي، بهراد خرازي، شهروز ابراهيمي، شادي کرم‌رودي، شيوا خنياگر، خيام وقار، سعيد دشتي، افسانه ناصري، مهدي فقيه، علي ميلاني، کاوه خداشناس، محرم زينال‌زاده، مهوش افشارپناه، محمد رشنو، محمد اميري، محمدهادي قميشي، سعيد کيوانمهر، آزيتا لاچيني و آتيلا پسياني در اين سريال بازي مي‌کنند که اکثريت آنها بازيگران نام و چهره آشنا هستند.

همچنين مانند سريال پس از باران که موسيقي در فضاسازي نقش بسيار مهمي داشت، موسيقي متن آغاز و پايان سريال از ساخته‌هاي پيمان يزدانيان است و به کمک سريال آمده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar