ميزان/ کارگردان فيلم سينمايي «آنجا همان ساعت» گفت: طي سالهاي گذشته جامعه اقبال خوبي نسبت به شبکه نمايش خانگي داشته است، حال تغييري اين چنين ممکن است تمام موفقيت سالهاي پيشين اين شبکه را از بين ببرد، وقتي مديومي با موفقيت کار خود را ادامه مي دهد دليل ندارد که ما بخواهيم تغييري در ساختار آن ايجاد کنيم.
سيروس الوند پيرامون حواشي بوجود آمده پيرامون واگذاري شبکه نمايش خانگي به صدا و سيما گفت: از نظر من واگذاري شبکه نمايش خانگي به صدا و سيما اقدامي اصولي نيست، اين مديوم بايد همچنان زير نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي باشد، سالهاست پروانه ساخت اين مديوم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دريافت مي‌شود و به نظرم واگذاري آن به هيچ وجه درست نيست. 
وي در همين راستا ادامه داد: طي سالهاي گذشته جامعه اقبال خوبي نسبت به شبکه نمايش خانگي داشته است، حال تغييري اين چنين ممکن است تمام موفقيت سالهاي پيشين اين شبکه را از بين ببرد، وقتي مديومي با موفقيت کار خود را ادامه مي دهد دليل ندارد که ما بخواهيم تغييري در ساختار آن ايجاد کنيم.
کارگردان فيلم سينمايي «آنجا همان ساعت» در همين رابطه تاکيد کرد: از نظر من صدا و سيما بايد تمام تمرکز خود را روي محصولاتش گذاشته و به تقويت سريالها بپردازد. به نظر من واگذاري شبکه نمايش خانگي به صدا و سيما منطقي نيست. 
وي با اشاره مخالفت صنوف سينمايي نسبت به انتقال شبکه نمايش خانگي به صدا و سيما اظهار کرد: از نظر من مردم بايد در قبال مديوم هاي مختلف تصميم بگيرند، طبيعتا هر مديومي در پخش ضعف هاي خاص خود را دارد اما وقتي مردم از شبکه نمايش خانگي استقبال کرده اند و در اين وضعيت که سينما تعطيل است بسياري از همکاران ما مشغول به کار شده اند، چرا بايد اشتغال بسياري از عوامل سينمايي در شبکه نمايش خانگي را با مشکل روبرو کنيم. 
اين کارگردان سينما در همين رابطه ادامه داد: از نظر من وقتي مردم با يک اثر و يا مجموعه آثار احساس همذات پنداري کنند، آن اثر و يا مديوم موفقيت آميز بوده است، همواره مخاطب درباره وجود و يا عدم وجود يک پديده هنري تصميم مي گيرد، پس اگر مسير کنوني شبکه نمايش خانگي اشتباه بود مخاطبان به آن نظر مثبت نشان نمي دادند. 
وي افزود: ارتباط برقرار کردن با مخاطب مهمترين دليل موفقيت هر نوعي از اثر است، اگر شبکه نمايش خانگي طي سالهاي پيشين توانسته با تمام فراز و فرودهاي موجود موفق عمل کند ما بايد به ادامه اين موفقيت کمک کنيم و نه اينکه با تصميمات شتاب زده سنگ بين چرخ آن بيندازيم. 
الوند با اشاره به موفقيت شبکه نمايش خانگي در دوران کرونا اضافه کرد: شبکه نمايش خانگي علنا خلا بزرگ سينما در ماه هاي گذشته را تا حدي پر کرده است، اين مديوم از پخش باعث شد تا مردم و مخاطبان از عرصه هنر بصري دور نشوند، ما قطعا بايد در ادامه بسيار جدي‌تر به حمايت از اين مديوم بپردازيم. 
اين کارگردان سينما درباره زمان اکران فيلم سينمايي «آنجا همان ساعت» خاطرنشان کرد: همچنان در انتظار پايان بيماري کرونا هستم تا بتوانم آخرين فيلم خود «آنجا همان ساعت» را اکران کنم، اميدوارم و بسيار خوش بينم که به زودي اين بيماري از کشور خارج شود، هر چند هيچ چيز را نمي توان پيش بيني کرد، به اميد خدا بعد از اکران اين فيلم به ساخت اثر جديد خود خواهم پرداخت زيرا بايد از درآمد فيلمم، فيلم بعدي را بسازم زيرا نه رابطه اي براي جذب اسپانسر دارم و نه کسي به من وام مي دهد، خودم بايد خرج خودم را در بياورم. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar