ايسنا/ اين هنرمند تئاتر درباره رويکرد خود در نگارش اين نمايشنامه توضيح داد: در تمام مدتي که درگير اين تجربه خاص زندگي شديم، به اين فکر مي‌کردم چگونه درباره آن نمايشنامه‌اي بنويسم. جسته گريخته شنيده بودم تلاش‌هايي از طرف نويسندگان ديگر رخ داده است که کمي حسادت مرا برانگيخت که آنها زودتر دست به کار شده‌اند.

او ادامه داد: دوست داشتم که اگر اولين نيستم ولي جزو اولين نويسندگاني باشم که درباره دوران کرونايي نمايشنامه مي‌نويسند. بعد از مدتي متوجه شدم تجربه‌هاي نويسندگان ديگر به آن شکلي نيست که من دنبالش بودم و دريافتم کوششم براي نوشتن اين نمايشنامه، همچنان با طراوت مي‌ماند.

آقاخاني که به تازگي نگارش اين متن را آغاز کرده است، افزود: نمايشنامه من درباره تجربه کرونا در ايران است و خيلي برايم اهميت دارد که متنم اثري تحليلي و به دور از هيجان باشد. به همين دليل بعد از مدت‌ها پژوهش، مشورت با جامعه پزشکي و مطالعه برخي از اسناد مجاز پزشکي، به طرحي رسيم که مرا خيلي راضي مي‌کرد چون هم کاري متفاوتي در کارنامه‌ام است و هم اثري است مربوط به اين دوران.

اين نمايشنامه‌نويس و کاگردان تئاتر اضافه کرد: طبيعي است  بعد از نگارش و تکميل متن، دغدغه اجرا و انتشار آن را داشته باشم ولي فعلا در مرحله نگارش نمايشنامه هستم.

او يادآوري کرد: نوشتن متن تحليلي در دوراني که هنوز در دل کرونا هستيم، بسيار دشوار است مثل اين است که کسي در دل جنگ، نگاهي تحليلي به آن داشته باشد چراکه معمولا هنوز درگير تجربه‌اي هستيم، واکنش‌هاي ما نسبت به آن هيجاني است نه تحليلي.

آقاخاني که دبيري اولين مسابقه نمايشنامه‌نويسي اقتباسي «چهارراه» را در حوزه اقتباس از متن کهن ايراني بر عهده دارد، برگزاري اين مسابقه را دغدغه ساليان خود دانست و افزود: خوشبختانه از اين مسابقه استقبال زيادي شد با اينکه خوم مي‌دانستم دو ماه زمان براي نگارش نمايشنامه کم است ولي نمايشنامه‌هاي خوبي از سراسر کشور دريافت کرديم و تقاضاي تمديد آنقدر زياد بود که تصميم گرفتيم فرصت ارسال آثار را تا پايان شهريور ماه تمديد کنيم.

او اضافه کرد:خوشحالم با همراهي مرکز تئاتر حوزه هنري، در اين حرکت ارزشمند که پشت آن هيچ هياهويي نيست، مشارکت دارم.

اين بازيگر از بازي‌اش در مجموعه «بيگانه‌اي با من است» نيز خبر داد و گفت: قرار است اين مجموعه بعد از ماه محرم و صفر از شبکه 2 پخش شود و اميدوارم مورد توجه مخاطبان قرار بگيرد چراکه ساخت اين مجموعه در دوران کرونايي بخصوص براي من به دليل وسواس‌هاي کشنده‌اي که دارم، بسيار دشوار بود و مدام اين نگراني را داشتم که سلامت خانواده‌ام را به خطر بيندازم.

ايوب آقاخاني اين روزها در فصل جديد برنامه «شب تئاتر» که يکي از زير مجموعه‌هاي «شب‌هاي هنر» شبکه چهار است، به عنوان مجري کارشناس حضور دارد.

  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar