خبرآنلاين/ پيراميد اينترنشنال شرکت پخش و فروش بين‌المللي فيلم سينمايي يلدا سومين ساخته مسعود بخشي به تهيه کنندگي علي مصفا اعلام کرد که همزمان با استقبال تماشاگران و منتقدان آلماني از اکران يلدا که از هفته گذشته در چهل سينماي اين کشور آغاز شده است، اکران اين فيلم سينمايي براي هفته دوم و سوم تمديد شد. 

همچنين پيش‌نمايش‌هاي اين فيلم در فرانسه از ١٠ سپتامبر(۲۰شهريور) در سينما لوکسور پاريس آغاز و تا اکران رسمي فيلم در ٧ اکتبر(۱۶مهر)، در شهرهاي مختلف فرانسه ادامه خواهد داشت.

شب گذشته سالن بزرگ يوسف شاهين در سينماي تاريخي لوکسور در پاريس براي اولين پيش نمايش يلدا پر شده بود.

يلدا از ۱۷ تا ۲۷ سپتامبر(۲۷شهريور تا ۶مهر) در بخش اصلي بزرگترين جشنواره سينمايي فنلاند با نام «جشنواره بين المللي فيلم هلسينکي» و در گروه فيلم هاي «بي باک» در کنار آخرين ساخته سينماگر بزرگ ايتاليايي مارکو بلوکيو (خائن) نمايش داده مي شود. 

اين فيلم سپس از ٢٤ سپتامبر تا ٧ اکتبر(۳تا ۱۶مهر) در سي و نهمين دوره جشنواره بين المللي ونکوور کانادا و در بخش «سينماي معاصر جهان» در کنار فيلم‌هاي تازه کارگرداناني همچون توماس وينتربرگ (دوري ديگر)، جاني آمليو (همامت)، آبل فررا (سيبريا) و فرانسوا اوزون (تابستان ٨٥) به نمايش درمي‌آيد.

«يلدا» همزمان و از ٢٥ سپتامبر الي ٣ اکتبر در بخش جشنواره يازدهمين جشنواره بين المللي ادسا که به گفته سايت جشنواره بيشترين مخاطب را در ميان جشنواره هاي اوکراين و شرق اروپا دارد، نمايش خواهد داشت. 

همچنين اين فيلم در بخش اصلي فيلم هاي بلند جشنواره بين المللي بريزبين استراليا پذيرفته شده است. 

اين جشنواره که از اول تا يازدهم اکتبر امسال در موزه هنرهاي مدرن و سينماتک استراليا برگزار مي شود، از مهمترين رويدادهاي سينمايي و هنري اين کشور محسوب مي شود.  

فيلم‌موومنت پخش‌کننده «يلدا» در آمريکا نيز از پذيرش اين فيلم‌ در سي و چهارمين جشنواره دي سي فيلم فست قديمي ترين و بزرگترين جشنواره فيلم واشنگتن (۲ تا ۱۱ اکتبر)، چهل و سومين جشنواره ميل ولي در کاليفرنيا( ۸ تا ۱۸ اکتبر) و بيستمين جشنواره اسکاتدال آريزونا (۶ تا ۱۰ نوامبر) خبر داد.

داستان اين فيلم در مورد مريم کميجاني، زن جواني است که به دليل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است. او در شب يلدا به استوديوي يک برنامه زنده تلويزيوني آورده شده است تا از طرف تنها فرزند مقتول يعني مونا ضيا بخشيده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه اين برنامه هر دو زن جوان را در چالشي جدي براي تصميم‌گيري قرار مي‌دهد.

بهناز جعفري، صدف عسگري، بابک کريمي، آرمان درويش، فرشته حسيني، فقيهه سلطاني، فروغ قجابگلو، زکيه بهبهاني، رامونا شاه، ساغر صباحي، حسن جودکي، محمد ساربان، کمال هاشمي، ولي الله ريگي، فرهاد فداکار، ليلا شفاعي مهر، محمود ذوالفقاري، نسا افرنگه، مريم خداوردي، بنفشه غفاري، بهنام داوري، سارا والياني، بهرام افشار و با حضور فرشته صدرعرفايي بازيگران فيلم «يلدا» هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar