ايسنا/ نازنين مهيمني بازيگر و کارگردان راديو درباره شرايط کار گويندگان و بازيگران راديو در روزهاي کرونايي، توضيح داد: براي نمايش‌هاي راديويي بايد چند بازيگر در يک اتاق باشند. متاسفانه ساختمان راديو در ارگ يک ساختمان قديمي است. ما تنها کاري که مي‌توانيم انجام دهيم اين است که کولر را روشن کرده و پنجره را باز کنيم تا هوا جريان داشته باشد. همه بدون استثنا ماسک مي‌زنند و ديگر توکل به خدا. زندگي را نمي‌شود متوقف کرد. يک ماه نرويم، دو ماه نرويم، آخرش که چه؟ بايد با اين وضعيت کنار بياييم و زندگي کنيم. کرونا يکي از عضوهاي عادي و هميشگي زندگي ما شده است.

او افزود: طبق روال معمول جامعه، ما هم فاصله‌گذاري اجتماعي را تا جاي ممکن در راديو رعايت مي‌کنيم.‌ ما حتي پشت ميکروفون هم با ماسک برنامه ‌اجرا مي‌کنيم. حتي اگر کيفيت صدا پايين بيايد ماسک‌ها را درنمي‌آوريم. اصول بهداشتي را رعايت مي‌کنيم و همگي الکل همراهمان داريم. دست‌هايمان را مرتب مي‌شوييم و استوديو را قبل از شروع کار الکل مي‌زنيم. خدا را شکر تا الان هم مشکلي پيش نيامده است.

اين هنرمند راديو درباره‌ي عملکرد صدا در حوزه اطلاع‌رساني و آگاهي‌بخشي به مخاطب درباره ويروس کرونا، عنوان کرد: رسالت ما اطلاع‌رساني است. هرکس در قالب هر شغلي که دارد اطلاعرساني‌ مي‌کند. ما هم در برنامه‌هاي زنده‌اي که اجرا مي‌کنيم هر روز درباره کرونا و اخبار آن صحبت مي‌کنيم. در نمايش‌ها هم در قالب نمايش سعي در اطلاع‌رساني و فرهنگ‌سازي براي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي داريم.

او همچنين درباره ساخت برنامه‌هاي مناسبتي در راديو يادآور شد: تاکنون کارهاي مناسبتي زيادي را کار کرده‌ام. يکي از زيباترين کارهاي مناسبتي که داشتم داستان زندگي‌ خانم زهرا حسيني به نام «دا» بود که سال گذشته کار شد و من در آن بازي کردم. هم صوتي کار کردم و هم به صورت نمايشي اجرا کردم. چون خودم هم جنوبي هستم معمولا اينگونه نقش‌ها را به من مي‌دهند.

به گفته مهيمني براي جذاب و شنيدني شدن نمايش‌ها و برنامه‌هاي مذهبي و مناسبتي بايد اول از همه اين آثار را به زندگي نزديک کرده و کاري کنيم که  خيلي ملموس باشند؛ او در اين زمينه افزود: بايد از شعار پرهيز کنيم. وقتي از شعار پرهيز کنيم ناخودآگاه به زندگي خودمان برمي‌گردد و کسي در قالب نمايش مناسبتي به آن نگاه نمي‌کند، و اينگونه مخاطب با آن همذاتپنداري مي‌کند.

او همچنين گفت: در کنار اين موارد بايد خيلي خوب بازي شود تا شنونده بتواند اين همذاتپنداري را داشته باشد. تهيه‌کننده هم در اين نمايش‌ها خيلي دخيل است بايد فضاي نمايش را به گونه‌اي به مخاطب نشان دهد تا مخاطب خودش را در آن فضا ببيند و خسته نشود. بايد از المان‌هاي شنيداري مناسب هر صحنه استفاده بشود.

نازنين مهيمني علاوه بر حضور فعال در نمايش‌هاي راديويي به عنوان بازيگر و کارگردان، در برنامه  تلويزيوني «سلام دنيا» که برنامه‌اي با ساختار ترکيبي- نمايشي با موضوع تشويق به فرزندآوري است، به عنوان بازيگر حضور دارد. اين برنامه روزهاي زوج ساعت ۱۸ از شبکه سلامت پخش مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar