دیالوگ نیوز/ بیست و یکم سپتامبر در تقویم جهانی به نام روز آلزایمر نامگذاری شده است .بیماری آلزایمر رایج ترین شکل زوال عقل است.
لوئیس بونوئل ، فیلمساز مشهور سورئالیست ، در کتاب جذاب و خواندنی " با آخرین نفسهایم " می گوید : " وقتی رویدادی نزدیک را که خود از سر گذرانده ام ، یا نام آدمی را که به تازگی آشنا شده ام از یاد می برم ، احساس نگرانی شدید و حتی وحشت می کنم .روحیه ام به یکباره فرو می ریزد و درهم می شکند . دیگر نمیتوانم به چیز دیگری فکر کنم و متوجه میشوم همه ناراحتی ها و تقلاهایم بی فایده است . آیا این آغاز گمشدگی کامل نیست ؟! آدم تا حافظه اش ، گیریم فقط بخشی از حافظه اش را از دست ندهد ، نمی فهمد که آنچه سرتاسر زندگی را می سازد حافظه است .زندگی بدون حافظه زندگی نیست . بدون حافظه ما هیچ نیستیم ."
شاید بعد از یادآوری جمله معروف فیلم جدایی نادر از سیمین در فیلم اصغر فرهادی که اشاره ای دردناک برای از دست رفتن حافظه پدر علیل نادر به همراه داشت ، تماشای صحنه هایی از فیلم " کفش هایم کو " کیومرث پوراحمد با بازی همدلی برانگیز رضا کیانیان خالی از لطف نباشد.به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar