مهر/ نمایش عروسکی «مهمان‌های ناخوانده» به نویسندگی و کارگردانی زنده‌یاد نصرت‌الله کریمی روی پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایش در آمده است.
نمایش «مهمان های ناخوانده» که در سال ۱۳۶۴ در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی جمعی از هنرمندان به‌نام تئاتر و سینما تولید شد، از اول مهر در قالب طرح نمایش‌نما روی سایت مجازی کانون به نشانی th.kpf.ir قرار گرفت.

طرح نمایش‌نما (اکران فیلم‌ نمایش‌های کودک در فضای مجازی) از روز ۱۵ مرداد آغاز و تا نیمه‌ آبان سال ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.
این نمایش برداشتی آزاد از کتابی به همین نام نوشته فریده فرجام از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در سال ۴۵ به چاپ رسید و بارها نیز بازنشر شد. این نمایش درباره مهمان‌های خانه مادربزرگ است که در یکی از شب‌ها، روباهی به جمع  مهمانان ناخوانده اضافه می‌شود و علی‌رغم قولی که داده، خروس را می‌دزدد و ...

در نمایش «مهمان‌های ناخوانده» که سال ۱۳۶۴ به شیوه عروسکی ماه‌ها روی صحنه مرکز تئاتر کانون بود، هنرمندانی همچون جعفر والی، کامبیز صمیمی مفخم، مرضیه برومند، مسعود کرامتی، مریم سعادت، عادل بزدوده، شاپور پورامینی، فریبا جدیکار و آزاده پورمختار ایفای نقش کردند.
طراحی صحنه و ساخت دکور این نمایش توسط زنده یاد کامبیز صمیمی‌مفخم و طراحی و ساخت عروسک‌ها از سوی زنده یاد نصرت کریمی، عادل بزدوده و رحیم دوستی از هنرمندان حوزه تئاتر و سینما انجام شد. بهروز غریب‌پور نیز مدیر تولید و حسن دادشکر دستیار تولید این نمایش بودند.

نصرت الله کریمی کارگردان اثر به دلیل استقبال مخاطبان، این نمایش را با تهیه‌کنندگی امور سینمایی کانون پرورش فکری به فیلم نمایش تبدیل کرد.
نصرت‌الله کریمی دانش‌آموخته رشته کارگردانی، تخصص نمایش عروسکی و پویانمایی بود. وی در حوزه‌ بازیگری، کارگردانی و مجسمه‌سازی افتخارات زیادی به دست آورده است. او در سن ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

در طرح نمایش‌نما ۳۶ عنوان فیلم نمایش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌ تدریج در یکی از سایت‌های فروش بلیت تئاتر بارگذاری می‌شود که دسترسی به آن تا پایان فصل پاییز ۱۳۹۹ از طریق نشانی اینترنتی th.kpf.ir نیز امکان‌پذیر است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar