خبرآنلاين/  جرج کلوني به تندي از تبرئه شدن پليس‌هايي که متهم به قتل يک زن سياهپوست بودند، انتقاد کرد و گفت: «از اين رويداد شرمسارم»
جرج کلوني به همراه چند ستاره نامدار ديگر هاليوودي از جمله وايولا ديويس و جفري رايت عليه حکم تبرئه ناعادلانه ۳ افسر پليس متهم قتل اعتراض کرد.

اين افسران پليس اوايل امسال با ورود ناگهاني به خانه يک زن سياه‌پوست به نام برونا تيلور با شليک چند گلوله او را به قتل رساندند.
جرج کلوني در اين باره گفته است: «نامش برونا بود و در تختخوابش با شليک گلوله ۳ افسر پليس سفيدپوست به قتل رسيد. پليس‌ها به دليل کشتن او محکوم نشدند. دادگاهي که من به آن باور داشتم مردم را به دليل اعمالشان مسئول مي‌دانست. اين مايه شرمساري است.»

وايولا ديويس بازيگر برنده اسکار هم در توييتي عصبانيتش را از اين حکم ناعادلانه عيان کرد. جفري رايت بازيگر سريال «وست‌ورد» نيز خواستار تغيير قوانين در اين زمينه شد.
آوا دورني و ميرا سوروينو از ديگر چهره‌هاي معترض به اين حکم هستند.

ماجراي قتل چيست؟
به گزارش بي‌بي‌سي، ماجرا از اين قرار است ۳ افسر پليس در ماه مارس بدون هشدار و اندکي پس از نيمه شب ناگهان به خانه تيلور وارد مي‌شوند. آن‌ها مي‌گويند که در راستاي تحقيقات درباره يک پرونده مواد مخدر حکم ورود بدون هشدار داشته‌اند.
از قرار نامزد تيلور اسلحه دارد و پس از ورود پليس‌ها فکر مي‌کند که با اشرار و دزدها مواجه شده و به سمت آن‌ها تيراندازي مي‌کند. اين آغاز تيراندازي‌هاي بي‌امان پليس‌ها مي‌شود و در ميان تيلور با برخورد چندين گلوله به قتل مي‌رسد.
حالا سيستم قضايي ۳ پليس درگير در اين رويداد را عملا تبرئه کرده است و يکي فقط به دليل به خطر انداختن جان همسايه‌ها محکوم شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar