خراسان/ برنامه تلويزيوني «روايت حبيب» با استقبال مخاطبان مواجه شده است.
برنامه «روايت حبيب» که از سه‌شنبه‌شب روي آنتن شبکه سه سيما رفته و سلسله‌ گفت وگوهايي را با دوستان و ياران شهيد سليماني تدارک ديده، مورد استقبال مخاطبان تلويزيون واقع شده است. در اين برنامه که از سوي بنياد حفظ و نشر آثار شهيد سپهبد سليماني تهيه شده، در قسمت نخست با محمدباقر قاليباف فرمانده لشکر 5 نصر در دوران دفاع مقدس، قسمت دوم با محمدعلي جعفري فرمانده سابق سپاه و قسمت سوم با محمدجعفر اسدي از همرزمان شهيد سليماني گفت‌وگو شده است. نادر طالب‌زاده که به عنوان مجري برنامه انتخاب شده، علاوه بر جايگاه شاخص در منظومه هنر انقلاب، با برنامه‌هاي «راز» و «عصر»، بارها سوژه‌هايي مشابه را پيگيري کرده و به موضوع، مسلط است. اگرچه اين خاطرات مهمان است که موضوعيت بيشتري دارد، اما حضور طالب‌زاده به عنوان مجري، وزن گفت‌وگو را بالاتر برده است. نکته جالب آن که استوديوي برنامه «روايت حبيب»، در محل حسينيه جماران انتخاب شده؛ جايي که سال‌ها ميزبان ديدارها و سخنراني‌هاي امام(ره) بود و به نوعي مکتب حاج‌قاسم از اين محل آغاز شده است. 
نقطه ضعف مهم در پخش اين برنامه، ساعت پخش غيرثابت آن در روزهاي نخست بود که موجب سردرگمي مخاطبان شد. سه قسمت نخست برنامه، هر بار در ساعتي متفاوت پخش شد. قسمت اول ساعت 22:30، قسمت دوم ساعت 1:20 بامداد و قسمت سوم ساعت 20. در ادامه شماري از واکنش‌هاي کاربران به اين برنامه را مي‌خوانيد:
ميرعابديني: چقدر اين برنامه خوبه. چقدر بغض کردم پاي اين صحبت‌ها. چقدر واو به واو از حاج قاسم گفت.
محمدي: بسيار جالب و قشنگ بود. محتوا و خاطره و گفت وگوها بسيار ويژه و جالب‌اند.
شجاعي: تشنه ديدن و شنيدن از حاج قاسم هستيم، حاج قاسم عزيزتر از جان.
حاج داوود: تماشاي برنامه «روايت حبيب» و بعد از اون نگاه به تقويم که دو هفته مانده به اربعين و ياد سال قبل که همين حوالي با همسر مرحومم مشغول برنامه‌ريزي براي سفر بوديم، بغضي به گلوم انداخته که فراق و دوري حرم حسيني رو با ياد حاج‌قاسم گره زده و دواش يه روضه ا‌ست.
مهرگان: «روايت حبيب» روايت مرديه که ۴۰ سال پيوسته و بدون وقفه يکه تاز ميدان دفاع از اسلام و مسلمين بود که ۳۵ سال از آن را بي نام و نشان به کشور خدمت کرد.
ميثم ايراني: خودمان شيفته مرام و مسلک و مکتب سردار شهيدمان بوديم، با «روايت حبيب» و مرور مسير عروج حاج قاسم عزيز، دلمان هم پر کشيد و ساعاتي آسماني شدن را تجربه کرديم.
فائزه: آقاي صداوسيما بدياتو گفتم، خوبي هم بذار بگم. يک ساعت و ربع بي‌خيال همه‌چيز شدم و نشستم پاي تلويزيون و «روايت حبيب» رو ديدم. روضه مجسم حاج‌قاسم بود.
مصطفي قاسميان

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar